Ովքեր են լինելու Ռոբերտ Քոչարյանի նախընտրական ցուցակի առաջին տասնյակում․ «Հրապարակ» 04/27/2021   08:30  |  Մամուլ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արդեն ուրվագծվում է, թե ովքեր են լինելու Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած նախընտրական ցուցակի առաջին տասնյակում։ Համենայնդեպս, մի քանի աղբյուրներից ստացած ինֆորմացիայի համադրմամբ՝ ցուցակը հետեւյալ տեսքն է ունենալու․ այն կգլխավորի Ռոբերտ Քոչարյանը, երկրորդ համարը կզբաղեցնի ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը: Երրորդը պարտադիր կին պետք է լինի․ երկար տատանումներից հետո Ռոբերտ Քոչարյանի ընտրությունն առաջին կին թեկնածուի հարցում, այդուհանդերձ, կանգնել է արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանի վրա, որը ՀՀԿ-ից անցում կատարեց դեպի քոչարյանական ճամբար։ Չորրորդ-հինգերորդ տեղում թերեւս գեներալները կլինեն՝ Սեյրան Օհանյան, Յուրի Խաչատուրով։
Ցուցակի երկրորդ կինը կլինի ՀՅԴ-ական Լիլիթ Գալստյանը։ ՀՅԴ պայմաններից մեկն էլ ցուցակում հավասար ներկայացվածությունը պետք է լինի, որը Ռ․ Քոչարյանի կողմից ըմբռնումով է ընդունվել։ Ապա ցուցակում կլինի մյուս դաշնակից կուսակցության՝ «Վերածնվող Հայաստանի» նախագահ Վահե Հակոբյանը։
Հաջորդիվ կլինեն Ռ․ Քոչարյանի վաղեմի աշխատակիցները՝ Արմեն Գեւորգյան, Վահե Հովհաննիսյան, Էլինար Վարդանյան։ Նրանք դեռեւս նրա նախագահ աշխատած շրջանի գործընկերներն են, որոնք հավատարիմ են մնացել ՀՀ երկրորդ նախագահին։
Երկրորդ տասնյակում կլինեն ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավոր, «Տաշիրի» սեփականատեր Կարեն Կարապետյանի որդին՝ Վահե Կարապետյանը, Կարեն Ճշմարիտյանը եւ այլք»:

Кто войдет в первую десятку предвыборного списка Роберта Кочаряна – газета "Грапарак" 04/27/2021   10:58  |  Пресса
Контуры первой десятки предвыборного списка, который возглавит второй президент Роберт Кочарян, уже вырисовываются, пишет газета "Грапарак" со ссылкой на свои источники.
Согласно изданию, список возглавит сам Роберт Кочарян, вторую строчку займет представитель Верховного органа АРФ “Дашнакцутюн” Ишхан Сагателян.
Третьей в списке непременно должна быть женщина. После долгих колебаний выбор Роберта Кочаряна пал  на бывшем министре юстиции Арпине Ованнисян, которая перешла из РПА в кочаряновский лагерь. На четвертом и пятом местах генералы Сейран Оганян и Юрий Хачатуров”, - пишет издание.
По данным газеты,  второй женщиной в списке будет  член АРФД Лилит Галстян.
Следующее место  в списке займет лидер другой партии-союзницы Ваге Акопян ("Возрождающаяся Армения"). За ним последуют давние сотрудники Кочаряна – Армен Геворкян, Ваге Ованнисян, Элинар Варданян.
Во вторую десятку списка войдут сын владельца "Ташира" Самвела Карапетяна Ваге Карапетян, Карен Чшмаритян и другие, пишет издание.