Ստանդարտ ընտրություններ չեն լինելու. Սաղաթելյան 04/06/2021   15:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Եթե արտահերթ ընտրությունները կայանան, ապա Դաշնակցության համար այն չի լինելու ստանդարտ ընտրություն, այլ միջոց՝ հայրենիքը փրկելու, դավաճաններին հեռացնելու համար։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այդ ընտրությունները մեր համար լինելու են այս դավաճաններին հեռացնելու, հայրենիքը փրկելու ծրագիր՝ ընտրության միջոցով։ Եթե մենք ընտրություններին մասնակցենք՝ մասնակցելու ենք այդ սկզբունքով ու համոզմունքով»,- հայտարարել է Ի.Սաղաթելյանը։
Նա համոզմունք է հայտնել, որ ընտրությունները կայանալու դեպքում իրենց կհաջողվի դրա միջոցով հեռացնել չարիքի իշխանությանը։ Իսկ եթե նիկոլ Փաշինյանը հետաձգի ընտրությունները որո՞նք կլինեն ՀՓՇ-ի հետագա գործողությունները՝ հարցին ի պատասխան Ի.Սաղաթելյանը արձագանքեց. «կանենք՝ կտեսնեք, բավական հետաքրքիր կլինի»։
14:25 06/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ-ն դեռ որոշում չունի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ դաշինքով ընտրություններին մասնակցելու վերաբերյալ
21:58 02/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՄեկ անգամ ևս արձանագրենք, որ ՀՔԾ-ն ի դեմս Սասուն Խաչատրյանի և իր խամաճիկների շարունակում է կատարել խելագարի ապօրինի հրահանգները. Սաղաթելյան
20:49 02/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի և Թուրքիայի ձեռքն ընկել է ծնկի եկած, անհայրենիք մի ղեկավար, որից փորձում են ստանալ՝ ինչ հնարավոր է. Սաղաթելյան
10:59 29/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանի եղբայրը և հորեղբոր որդին երեկ բերման են ենթարկվել՝ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով
10:40 29/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրևանի կենտրոնում թուրքերը հարձակվել են հորաքրոջս, եղբորս և հորեղբորս որդու վրա. Սաղաթելյան

Ишхан Сагателян заявил, что предстоящие выборы не будут стандартными 04/06/2021   16:10  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Если досрочные  парламентские выборы состоятся, то они для АРФ “Дашнакцутюн” не будут стандартными, а станут средством для спасения Родины, отстранения предателей. С таким заявлением выступил представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян на митинге в Севане.
“Эти выборы станут для нас программой по отстранению предателей и спасению Родины. Если мы примем участие в выборах, то примем по этому принципу и убеждению”, - сказал Ишхан Сагателян.
Он выразил убеждение в том, что в случае, если выборы состоятся, им удастся сместить власть зла. На вопрос о дальнейших действиях “Движения за спасение Родины” на случай, если Никол Пашинян отложит выборы, Сагателян заявил:”Сделаем – увидите. Это будет довольно интересно”.
17:07 31/03/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021Хачатур Сукиасян, Арам Саркисян, АНК и даже АРФД: Ален Симонян рассказал, кого бы хотел видеть в будущем парламенте
13:36 29/03/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021В Кремле прокомментировали заявление Пашиняна о намерении подать в отставку в апреле
17:36 23/03/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021Пашинян и Саркисян обсудили ситуацию в стране и проведение внеочередных выборов