Գեորգի Պողոսյանը ոչ միայն տաղանդավոր բժիշկ էր, այլև իր հայրենիքի ճակատագրով մտահոգ մտավորական. ՀՀ երկրորդ նախագահ 04/05/2021   13:17  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական ուղերձ է հղել՝ նշանավոր բժիշկ Գեորգի Պողոսյանի մահվան կապակցությամբ։
«Ցավակցում եմ նշանավոր բժշկի և քաղաքացու՝ Գեորգի Պողոսյանի ընտանիքին, հարազատներին, բոլոր ժամանակների ուսանողներին։ Վստահ եմ՝ մեծ կորուստ ունեցավ նաև բժշկական համայնքը։ Գեորգի Պողոսյանը ոչ միայն տաղանդավոր բժիշկ էր, այլև իր հայրենիքի ճակատագրով մտահոգ մտավորական։ Գեորգի Կիմիչի հիշատակը վառ կմնա նրան ճանաչողների սրտերում»,նշված է հայտարարությունում։
14:06 02/04/2021  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՌոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների և դատախազների նկատմամբ կիրառվեց դատական սանկցիա՝ նկատողության տեսքով
08:25 01/04/2021  |  ՄամուլՓոփոխությունները շուտ են զգում. «Փաստ»
08:14 01/04/2021  |  ՄամուլՔոչարյանի ցուցակի անակնկալները. Ովքեր են նրանք․ «Հրապարակ»
21:08 31/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔոչարյանը 537 օր ապօրինի զրկվել է ազատությունից, կոնկրետ մարդիկ պետք է պատասխանատվություն կրեն

Роберт Кочарян выразил соболезнования в связи с кончиной именитого врача Георгия Погосяна 04/05/2021   13:34  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной именитого врача Георгия Погосяна.
“Соболезную семье, родственникам и всем студентам именитого врача и гражданина Георгия Погосяна. Уверен, что это огромная потеря и для медицинского сообщества. Георгий Погосян был не только талантливым врачом, но и интеллигентом, озабоченным судьбой своей Родины. Светлая память о Георгии Кимиче навсегда останется в сердцах тех, кто его знал”, - говорится в телеграмме соболезнования.