Ռուբեն Վարդազարյանն ու Նիկոլայ Նովիկովը քննարկել են փորձի փոխանակման հնարավորությունները 03/30/2021   16:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ  Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի գլխավորած պատվիրակությանը հյուրընկալել է Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանի նախագահ Նիկոլայ Նովիկովը: Այս մասին հայտնում են ԲԴԽ աշխատակազմի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:
Բարձրագույն դատական խորհրդի ներկայացուցիչները ծանոթացել են Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանի կառուցվածքին, ինչպես նաև գործունեության առանձնահատկություններին:
Այցի շրջանակում կայացել է հանդիպում և մասնագիտական քննարկում Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանի ներկայացուցիչների հետ:
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը և Մոսկվայի Արբիտրաժային դատարանի նախագահ Նիկոլայ Նովիկովը քննարկել են երկու պետությունների մասնագիտական դատարանների փոխգործակցության և փորձի փոխանակման հնարավորությունները:

Глава ВСС Армении обсудил с председателем Арбитражного суда Москвы возможности обмена опытом 03/30/2021   17:39  |  Лента новостей
Делегацию Высшего судебного совета Армении во главе с председателем ВСС Рубеном Вардазаряном сегодня принял председатель Арбитражного суда Москвы Николай Новиков. Об этом сообщает пресс-служба ВСС Армении.
Представители Высшего судебного совета ознакомились со структурой, а также особенностями деятельности Арбитражного суда Москвы. В рамках визита состоялась встреча и профессиональная дискуссия с представителями Арбитражного суда Москвы.
Глава Высшего судебного совета Армении Рубен Вардазарян и председатель Арбитражного суда Москвы Николай Новиков обсудили возможности взаимодействия специализированных судов двух государств и обмена опытом между ними.