Աստված տա՝ մեր հանդիպումն արդյունք ունենա, 30 գերի հետ վերադառնա. Արսեն Ղուկասյան 03/12/2021   16:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին հաջողվել է մարտի 11-ին հանդիպում ունենալ Պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ։ Հիշեցնենք, որ նրանք մի քանի ժամ փակ էին պահել ՊՆ բոլոր մուտքերն ու ելքերը։
Անհետ կորած զինծառայողի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ուշ երեկոյան մանրամասներ է հայտնել հանդիպումից։ Ըստ նրա՝ որոշվել է, որ այսօր պատվիրակություն է մեկնելու է Արցախ՝ գերիների հետ կապված գործընթացի իրականացման համար։
«Հուսով եմ՝ ամեն ինչ լավ կլինի։ Խոստացել են, որ ամեն ինչ իր հունով գնալու է, սա մեր գործողությունների արդյունքն է»,- նշել է նա ու ավելացրել, որ եթե կրկին թերացում և անտարբերություն նկատեն, ապա նորից կդիմեն ծայրահեղ քայլերի՝ ավելի մեծ խնդիրներ կստեղծեն։
Ղուկասյանը նախարարի հետ հանդիպմանն անձամբ չի եղել, ինքը շարունակել է փակ պահել ՊՆ մուտքերը։
Ներկաները փոխանցել են, որ քննարկմանը խոստացել են նաև շատ արագ, փուլ առ փուլ զինծառայողներին, որոնք Արցախում են գտնվում, տեղափոխելու են Հայաստան։ Ղուկասյանը տեղեկացրել է , որ ինքն էլ է մեկնելու Արցախ, հույս հայտնել, որ հանդիպումներ կլինեն և դրանց արդյունքների մասին հավելյալ կտեղեկացնի։
«Չեմ ուզում առաջ ընկնել, բայց Աստված տա այսօրվա մեր հանդիպումը արդյունք ունենա, ու էդ որ ասում էին՝ նախնական պայմանավորվածություն կա, որ 30 գերի հետ կվերադառնա, հուսով եմ, որ գոնե կիմանանք, որ 30 տան մեջ ուրախություն է մտնելու»,- եզրափակել է Ղուկասյանը։
15:18 17/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հայկական կողմին փոխանցված 106 աճյուններից 11-ի հետ փաստաթղթեր են եղել. Արսեն Ղուկասյան
14:57 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորած զինծառայողների հարազատների մեքենաները տուգանային հրապարակ են տարվել
17:10 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիք վերադարձած տղաներից երեքը ՄՈԲ-ից են՝ Շիրակի մարզից, երկուսը՝ զինծառայող՝ Արարատից և Լոռիից
11:00 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏանելը լավ է, բերելը զո՞ռ է. տանելուց ավտոբուսներով հազարավոր զինվորների եք տարել, բերելուց հինգ-հինգով եք բերում. անհետ կորած զինվորի հորեղբայր
14:48 08/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհետ կորածների հարազատները ՊՆ-ի դիմաց են․ նախարարը կհանդիպի նրանցից հինգի հետ

Родственник без вести пропавшего военнослужащего рассказал о встрече с главой Минобороны Армении 03/12/2021   17:53  |  Лента новостей
Родственникам без вести пропавших военнослужащих 11 марта удалось встретиться с министром обороны Армении Вагаршаком Арутюняном. Напомним, они на несколько часов перекрыли подъезды к зданию Минобороны Армении.
Родственник без вести пропавшего военнослужащего Арсен Гукасян в прямом эфире со своей странице в Facebook сообщил некоторые подробности прошедшей накануне поздно вечером встречи. По его словам, принято решение об отправке сегодня делегации в Арцаха для проведения процесса, связанного с пленными.
"Надеюсь, что все будет хорошо. Обещали, что все пойдет своим чередом. Это – результат наших действий", - отметил он. По его словам, если они вновь заметят упущения и безразличие, то снова прибегнут к крайним мерам. Сам Гукасян на встрече с министром не был. Он продолжал  перекрывать подступы к зданию Минобороны.
Гукасян сообщил, что он тоже отправится в Арцах.
"Не хочу забегать вперед, но дай Бог, чтобы сегодняшняя встреча возымеет результаты, и то, что говорили, что есть предварительная договоренность о возвращении 30 пленных, надеюсь, что мы хотя бы узнаем, что радость придет в 30 домов", - резюмировал Гукасян.