Սյունիքի նախկին մարզպետը և թիմակիցները ստեղծել են «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը 03/11/2021   15:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը և գաղափարակիցները նոր կուսակցություն են ստեղծել, որը կոչվում է «Վերածնվող Հայաստան»:
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Վահե Հակոբյանը հայտնեց, որ կուսակցության ստեղծման գործընթացը գրեթե ավարտված է.
«Քանի որ Սյունիքը վտանգված է, մենք որոշել ենք ստեղծել կուսակցություն, որը կփորձի այդ հարցերը բարձրաձայնել, առաջիկայում, երբ կկայանան արտահերթ ընտրություններ, մեր մասին ավելի բարձրաձայն կասենք: Եթե ինչ-որ մեկը մտածում է, որ այս հարցը Սյունիքով սահմանափակվելու է, չարաչար սխալվում է, նույն այդ խնդիրներն անցնելու են Տավուշի և Գեղարքունիքի մարզ, արդեն իսկ այդ փուլում ենք գտնվում»,-ասաց զրուցակիցը:
Վահե Հակոբյանը նաև հայտնեց, որ թիմն ամբողջովին ձևավորված է, առաջիկայում հանդես գան ասուլիսով և մանրամասներ կհայտնեն կուսակցության գործունեության մասին.
«Թիմն արդեն ձևավորված է, սակայն մեր դռները բաց են բոլորի առաջ, որոնք նախկինում վատ արարքով աչքի չեն ընկել:Կուսակցությունում կան իմ ընկերները, բայց ավելի շատ են ոչ ընկերները»,-ասաց Սյունիքի նախկին մարզպետը և ավելացրեց. «Արդեն ժամանակն է թելադրում, որ ստեղծենք կուսակցություն»:
14:20 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները գնում են ամեն ինչ, ինչ վաճառվում է Սյունիքում՝ առաջարկելով մի քանի անգամ շատ գումարներ. ԱԱԾ-ն էշի ականջում քնած է.Վահե Հակոբյան
14:05 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱսում են «Գագիկ Սողոմոնյանի»անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոցն է դառել ԱԱԾ-ն, սա պարզապես անթույլատրելի է․Վահե Հակոբյան
19:09 29/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանին հարցաքննել են 4 օր մարզպետարանի շենք չգնալու համար
22:39 25/01/2021  |  ՄեկնաբանությունԻնչո՞ւ Վահե Հակոբյանը չի հրավիրվել նախաքննական մարմին ու չի հարցաքննվել. Փաստաբան
14:00 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի նախկին մարզպետ Վահե Հակոբյանը հրավիրվել է հարցաքննության
11:25 17/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎահե Հակոբյանը նշանակվել է վարչապետի արարողակարգի պատասխանատու
09:31 01/03/2018  |  ՄամուլՇքեղ տան դռները փակել, նեղացած հեռացել է Հայաստանից. «Հրապարակ»
09:14 16/02/2017  |  ՄամուլՎահե Հակոբյանը՝ Մաքսիմ Հակոբյանի որդին, այս խորհրդարանական ընտրություններին չի մասնակցում. «Հայկական ժամանակ»

“Возрождающаяся Армения”: экс-губернатор Сюника Ваге Акопян и его единомышленники создали новую партию 03/11/2021   16:50  |  Лента новостей
Бывший губернатор Сюникской области РА Ваге Акопян и его единомышленники основали новую партию под названием “Возрождающаяся Армения”. Как сообщил Ваге Акопян в беседе с  “ФактИнфо”, процесс создания партии почти завершен.
“Поскольку Сюник под угрозой, мы решили создать партию, которая попытается поднять эти вопросы. В ближайшее время, когда пройдут внеочередные выборы, мы расскажем больше о себе. Если кто-то думает, что этот вопрос ограничится Сюником, то  жестоко ошибается. Те же проблемы возникнут в Тавушской и Гегаркуникской областях. Мы уже на этом этапе”, - заявил собеседник агентства.
Ваге Акопян также сообщил, что команда уже полностью сформирована. В ближайшее время они дадут пресс-конференцию и раскроют подробности о деятельности партии.
“Команда уже сформирована, однако наши двери открыты для всех, кто ранее не зарекомендовал себя с дурной стороны. Среди однопартийцев – мои друзья, но много и тех, кто не приходится мне другом”, - сказал экс-губернатор Сюника. Он добавил, что создание партии продиктовано временем.