Ինքդ քեզ հաշի՞վ ես տալիս, որ տասնյակ հազարավոր մարդկանց թողել ես անտեր ու անտուն, հազարավոր երեխաների սարքել ես որբ. Արա Սաղաթելյան 03/09/2021   18:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սրանք անցել են բոլոր գրված և չգրված օրենքների սահմանները, սրանք հատել են բոլոր հնարավոր կարմիր գծերը։ 5000 զոհվածների, գերության մեջ գտնվողների, անհայտ կորածների, բոլոր կորուստների հաշվետվությունը տալու փոխարեն, սրանք համարում են, որ ռեպրեսիաներով, մարդկանց բանտերում փակելով կարող են պահպանել իրենց իշխանությունը՝ չի ստացվելու։ Այս մասին «Հայրենիքի փրկության շարժման» հանրահավաքին հայտարարեց ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Նա ընդգծեց, որ բոլոր ռեժիմի ստրուկները, սպասարկուները պատասխան են տալու օրենքի, սերունդների և Աստծո առաջ։
«Հազարներով մարդկանց տարան կոտորեցին մարտի դաշտում, հետո ոմն մեկն ասում է, թե՝ Սյունիքի և Արցախի դիրքերը հանձնելով՝ մարդկային կյանքեր է փրկել։ Որտե՞ղ ես փրկել այդ կյանքները, այ տղա, այդտեղ կա՞ր այդքան մարդ, այդքան մա՞րդ էր մնացել։ Կյանք փրկող էիր՝ ժամանակին կանգնեցնեիր պատերազմը, կյանք փրկող էիր Արցախը տասը մատի պես իմացող գեներալներին չմեկուսացնեիր մարտական գործողություններից, կյանք փրկող էիր տեղեկատվական պատերազմի մասնագետներին թույլ տայիր, որ աշխատեին և այդ դեպքում հաստատ մեր կորուստները կլինեին նվազ »,- հայտարարեց Սաղաթելյանը։
Սաղաթելյանը հայտնեց, որ պատերազմի օրերին եղել է առաջնագծում, տեսել է ամբողջ խառնաշփոթը և «բառդակը»։ Նրա խոսքով՝ այս իշխանություններն անգամ պատերազմը վերածել են շոուի։
«Մեր վրա թափվում էին բայրաքթարներ, կասետային ռումբեր, իսկ իրենք այստեղ քարոզում էին իբրև հաղթում ենք։ Հետո ասում է՝ կներեք։
Ի՞նչդ ներենք, ինքդ հասկանու՞մ ես ինչ ես արել, ինքդ քեզ հաշի՞վ ես տալիս՝ ինչ ես դու արել, ինքդ քեզ հաշիվ ես տալիս՝ քանի օջախի լույս ես մարել, հաշի՞վ ես տալիս քեզ, որ մի ամբողջ ժողովրդի զրկել ես հայրենիքից և պատվից, ինքդ քեզ հաշի՞վ ես տալիս, որ տասնյակ հազարավոր մարդկանց թողել ես անտեր ու անտուն, հազարավոր երեխաների սարքել ես որբ։ Քեզ ներող չկա ու չի լինելու այն պարզ պատճառով, որ յուրաքանչյուրը, ով կիսի այս պատասխանատվությունը, դառնում է հանցակից՝ ամբողջ կատարվածին, իսկ որևէ բանական մարդ նման մեղքի տակ չի մտնի»,- ասաց Սաղաթելյանը։
18:44 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽելքի եկեք, կանգնե՛ք պետության, պետականության և ժողովրդի կողքին, ձերբակալեք այդ դավաճանին. Սաղաթելյանը՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությանը
17:18 06/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրենիքի փրկության շարժումը երրորդ անգամ կհանդիպի ՀՀ նախագահի հետ
08:27 06/03/2021  |  ՄամուլԸնդդիմադիր շարժման ղեկավար կազմում անվստահությունը խորանում է. Ծառուկյանը գրեթե ձեռքերը լվացել է պայքարից․ «Հրապարակ»
00:25 06/03/2021  |  ՔաղաքականՆիկոլ Փաշինյանի հրահանգով կալանավորված Արա Սաղաթելյանի գլխի համար Ադրբեջանում շատ հստակ գին էր նշանակվել
20:30 05/03/2021  |  ՄեկնաբանությունԵրկրի ազգային անվտանգության համար հույժ կարևոր ախշատանք. Կարեն Վրթանեսյան
19:57 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր ԱԱԾ-ից սարքել են իշխանության քիլլեր. Արա Սաղաթելյան
18:52 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Սաղաթելյանը խուզարկության որոշման մեջ նշվել է որպես «Արմենպրեսի» տնօրեն. Այս որակով է ամբողջ քրեական գործը
18:05 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴադարեցնում եմ մանկավարժական գործունեությունը, դաստիարակելու եմ մի դեռահասի, որը կոչվում է Նիկոլ Փաշինյան. Արա Սաղաթելյան
17:35 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատարանն արձանագրեց, որ Արա Սաղաթելյանին առաջադրված մեղադրանքի որևէ հոդվածով հիմնավոր կասկած առկա չէ․ փաստաբան

"Нет тебе прощения и не будет!"Ара Сагателян выступил на митинге на проспекте Баграмяна 03/09/2021   19:36  |  Лента новостей
Бывший глава аппарата парламента Армении Ара Сагателян  ходе своего выступления на митинге оппозиции на проспекте Баграмяна выразил благодарность гражданам за борьбу с диктатурой и за его свободу.
"Вы выиграли, и я сегодня здесь. Мы выиграли! В ближайшее время мы победим. Спасибо!Они (власти - Прим.ред.) переступили через все писаные и неписаные законы, перешли все возможные красные линии. Вместо того, чтобы отчитаться о пяти тысячах погибших, пленных, пропавших без вести, обо всех наших потерях, они считают, что с помощью репрессий, удерживая людей в тюрьмах, дискредитируя их, смогут сохранить свою власть. Не выйдет! Все, все рабы режима, вся обслуга ответят перед законом, перед поколениями и перед Богом", - заявил Ара Сагателян.
"Тысячи людей увезли и погубили на поле боя, а потом некто говорит, что, сдав позиции Сюника, Арцаха, он спас человеческие жизни. Где это ты спас эти жизни? Там было столько людей? Разве осталось столько людей? Если бы ты спасал жизни, то вовремя остановил бы войну. Если бы ты спасал жизни, то не отстранил бы генералов, знающих Арцах как свои пять пальцев, от боевых действий. Если бы ты спасал жизни, то позволил бы участникам информационной войны работать, и в этом случае у нас было меньше потерь", -заявил Ара Сагателян.
Сагателян сообщил, что в дни войны был на передовой, видел весь хаос и "бардак". По его словам, эти власти даже войну превратили в шоу.
"На нас падали байрактары, кассетные бомбы, а они тут проповедовали, будто бы мы побеждаем. Затем он говорит - простите. Что простить? Ты сам-то понимаешь, что ты натворил? Отдаешь ли ты себе отчет в том, что ты сделал, свет скольких очагов ты погасил? Отдаешь ли ты себе отчет в том, что ты лишил целый народ Родины и чести? Ты понимаешь, что оставил без крова десятки тысяч людей и сиротами тысячи детей? Тебе нет прощения и не будет по той простой причине, что каждый, кто разделит эту ответственность, станет соучастником, а ни один разумный человек не пойдет на такой грех", - отметил Ара Сагателян.
19:45 05/03/2021  |  Лента новостейАра Сагателян: прекращаю педагогическую деятельность; отныне я буду воспитывать одного подростка по имени Никол Пашинян