Խորհրդարանն ամբողջությամբ շրջափակվում է. Ոստիկանները քաղաքացիներին բերման են ենթարկում 03/09/2021   18:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շրջապատվում է Ազգային Ժողովի շենքը։ Պատգամավորները կրկին կաշխատեն միայն այն ժամանակ, եթե կգան ընդունելու ժողովրդի ու պետության համար հարիր որոշում։ Այս մասին Բաղրամյան պողոտայում՝ ԱԺ շենքի դիմաց հայտարարեց «Հայրենիքի փրկության շարժման» ղեկավար, վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
Դիմելով հավաքվածներին, Մանուկյանը նշեց, որ ձրիակերների մի խումբ կա, որ միայն վնաս են բերում պետությանը։
«Իրենցից պահանջվում է միայն մեկ աշխատանք՝ հավաքվել և պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Պատգամավորները չպետք է  կարողնանան մտնել ԱԺ»։
Վազգեն Մանուկյանի առաջադրանքով այնտեղ ևս վրաններ են տեղադրվելու, որպեսզի ոչ մի պատգամավոր չկարողանա մուտք գործել խորհրդարան։
«Մեզ պետք է, որ ամեն գիշեր այստեղ գոնե 200-300 հոգի մարդ լինի, պաշտպանեն մերոնց, մեր վրանները»։
Մանուկյանի կոչից հետո քաղաքացիները շարժվում էին Դեմիրճյան փողոց՝ փակելու խորհրդարանի մյուս մուտքը, սակայն ոստիկանները թույլ չեն տալիս։  Բախումներ սկսվեցին ոստիկանների ու քաղաքացիների միջև։ Բերման են ենթարկվում քաղաքացիները։
13:33 09/02/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԲերման են ենթարկվել խաղաղ ակցիայի տասնյակ մասնակիցներ, այդ թվում՝ Տարոն Ղազարյանը և Հայկ Մանուկյանը
13:32 28/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման է ենթարկվել PARA TV լրատվական կայքի օպերատոր Վազգեն Համբարձումյանը
13:32 08/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանները բերման են ենթարկում անհնազանդության ակցիաներ իրականացնող քաղաքացիներին. Բերման է ենթարկվել նաև Գեղամ Մանուկյանը
16:23 20/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲերման են ենթարկում մարդկանց, որոնք ամեն ինչն են դրել Արցախի, Հայաստանի համար

Протестующие в Ереване окружили здание парламента Армении, произошли стычки с полицейскими 03/09/2021   19:57  |  Лента новостей
Протестующие в Ереване окружили здание парламента Армении. Единый кандидат  в премьер-министры Армении от оппозиции Вазген Манукян заявил, что "депутаты парламента будут работать только тогда, когда придет принять достойное решение для нашего народа и государства".
Обращаясь к собравшимся, Манукян отметил, что есть группа тунеядцев, которые приносят лишь вред государству. "От них требуется только собраться и потребовать отставки Никола Пашиняна. Депутаты не должны суметьпопасть в здание НС", - заявил он.
По призыву Манукяна там тоже будут разбиты палатки, что ни один депутат не смог войти в здание парламента. «Нам нужно, что каждую ночь здесь были 200-300 человек, чтобы защищали наших, наши палатки», - заявил он.
После призыва Манукяна протестующие  двинулись в сторону улицы Демирчяна, чтобы перекрыть и другие подступы к зданию НС, однако путь им преградили полицейские. Начались столкновения между полицейскими и протестующими. Сотрудники Полиция подвергают приводу граждан.