Արցախի փրկարարական ջոկատներն այսօր որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվելու. ԱԻՊԾ 02/18/2021   13:11  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Անբարենպաստ եղանակի պատճառով Արցախի փրկարարական ջոկատներն այսօր որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվելու: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ն։
Հրադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բոլոր բնակավայրերում և դիրքային հատվածներում փրկարարներն իրականացրել և շարունակում են կատարել փրկարար-որոնողական աշխատանքներ:
Անցած ամիսների ընթացքում որոնումները մի քանի անգամ դադարեցվել են հրադադարի ռեժիմի խախտման, ադրբեջանական կողմում տեղի ունեցած ականի պայթյունի և եղանակների պատճառով:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնումների ընթացքում հայտնաբերված և ադրբեջանցիների կողմից հայկական կողմին փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը 1485 է:
19:11 17/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմական դրությամբ պայմանավորված՝ մինչև 2022 թվականի մարտի 1-ը ԱՀ համայնքներում ՏԻՄ ընտրություններ չեն անցկացվի
11:44 17/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում աճուրդի են ներկայացվել պետությանը պատկանող թանկարժեք ավտոմեքենաներ
08:21 17/02/2021  |  ՄամուլՆժդեհի արձանի ոդիսականը «Հրապարակ»
11:45 16/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ստեփանակերտի և Մարտակերտի մոտակայքում իրականացվում են չպայթած զինամթերքի հայտնաբերման աշխատանքներ

Спасательные отряды Арцаха приостановили поисковые работы из-за неблагоприятных погодных условий 02/18/2021 13:12 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Спасательные отряды Арцаха приостановили поисковые работы из-за неблагоприятных погодных условий. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
После прекращения огня спасатели провели и продолжают проводить поисково-спасательные работы во всех населенных пунктах, находящихся не под контролем Арцаха.
“Поиски в последние месяцы несколько раз приостанавливались из-за нарушения режима прекращения огня, взрыва мины на азербайджанской стороне и из-за погодных условий. Общее количество тел, найденных с 13 ноября 2020 года по настоящее время в ходе поисковых работ, и переданных армянской стороне азербайджанской стороной, составляет 1485 человек", - говорится в сообщении, опубликованном на странице ведомства в Facebook.