Ստեփանակերտի և Մարտակերտի մոտակայքում իրականացվում են չպայթած զինամթերքի հայտնաբերման աշխատանքներ 02/16/2021   11:45  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախի արտակարգ իրավիճակների ծառայության սակրավորական ջոկատները՝ չպայթած ռազմամթերք հայտնաբերելու նպատակով, Մարտակերտ և Ստեփանակերտ քաղաքների մոտակայքում իրականացնում են ինժեներահետախուզական աշխատանքներ։
«Անհրաժեշտության դեպքում հայտնաբերված զինամթերքը տեղում կպայթեցվի։ «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամը և «The Halo trust» ոչ կառավարական կազմակերպությունը՝ պայթեցման աշխատանքներ են իրականացնելու Մարտունի և Մարտակերտ քաղաքների, ինչպես նաև Բերքաձոր, Այգեստան և Խնածախ գյուղերի մոտակայքում։ Պայթյունի ձայներ լսելու դեպքում խնդրում ենք չանհանգստանալ»,-իրազեկում են ծառայությունից՝ հավելելով,որ լրացուցիչ տեղեկատվության համար գործում է 911 հեռախոսահամարը։
08:21 16/02/2021  |  ՄամուլԱյս տարի Արցախում հատուկ են նշելու «Հրապարակ»
15:12 15/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի գորգերը Երևանում են
11:31 13/02/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախում ռազմամթերք ու այլ պայթուցիկ առարկաներ հայտնաբերելու նպատակով իրականացնում են ինժեներահետախուզական աշխատանքներ.ԱԻՊԾ
10:55 13/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում խոշոր եղջերավոր անասունների գլխաքանակը նվազել է ավելի քան 40 տոկոսով
16:14 12/02/2021  |  ՄեկնաբանությունԱրցախի Մարտունի քաղաքում Նժդեհի արձանը չի ապամոնտաժվել․ Սարգիս Ստեփանյան

Сапёрные отряды проводят инженерно-разведывательные работы вблизи Мартакерта и Степанакерта 02/16/2021   12:40  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Сапёрные отряды в целях обнаружения неразорвавшихся боеприпасов в настоящее время проводят инженерно-разведывательные работы вблизи городов Мартакерт и Степанакерт. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
Отмечается, что при необходимости боеприпасы взорвут на месте.
Фонд «Центр гуманитарного разминирования» и неправительственная организация «The Halo trust», проведут взрывные работы вблизи городов Мартуни, Мартакерт, а также сел Беркадзор, Айгестан и Хнацах.
“Не поддавайтесь панике, если услышите звуки взрывов.Телефон для справок: 911”, - говорится в сообщении.