Սահմանագոտու որոշ հատվածներում արձանագրվել են անկանոն, հիմնականում օդ արձակված կրակոցներ, որոնք չեն փոփոխել օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը. ՊՆ 02/15/2021   17:36  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Փետրվարի 14-ին և 15-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: Սահմանագոտու որոշ հատվածներում արձանագրվել են անկանոն, հիմնականում օդ արձակված կրակոցներ, որոնք չեն փոփոխել օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը:Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
20:03 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽնձորեսկի սահմանի մոտ ադրբեջանցիները 173 գլուխ ոչխար են տարել. բանակցություններից հետո վերադարձրել են.
19:56 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը պատրաստ է բոլոր գործերը մի կողմ դնել ու թիթեռ նկարել․ Մենուա Հովսեփյան
17:23 11/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՊՆ
21:27 06/02/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով կայուն օպերատիվ իրավիճակը պահպանվել է. ՊՆ

На некоторых участках приграничной зоны была зарегистрирована беспорядочная стрельба – Минобороны Армении 02/15/2021   18:07  |  Лента новостей
14 февраля  и утром 15 февраля по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка, приграничных инцидентов не зафиксировано.Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении. На некоторых участках приграничной зоны была зарегистрирована беспорядочная стрельба, в основном выстрелы в воздух, от которых оперативно-тактическая обстановка не претерпела изменений.
Сообщается, что подразделения ВС РА и пограничных войск СНБ контролируют приграничную ситуацию по всему периметру границы и выполняют поставленные задачи.