ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է 1-ին և 4-րդ զորամիավորումներ 02/04/2021   17:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը փետրվարի 3-ին աշխատանքային այց է կատարել 1-ին և 4-րդ զորամիավորումներ։ Գլխավոր շտաբի պետին ուղեկցել է ԶՈւ պատրաստության գլխավոր վարչության պետ-զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Անդրանիկ Մակարյանը։ Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ենթակա զորամասերի հրամանատարների, նրանց տեղակալների, գումարտակների հրամանատարների, զորատեսակների և ծառայությունների պետերի մասնակցությամբ զորամիավորումներում անցկացվել են հավաք-խորհրդակցություններ, քննարկվել առկա խնդիրները, սահմանային իրավիճակը, մարտական պատրաստության, պատրաստականության գործընթացի կազմակերպումն ու այլ հարցեր։
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը նախանշել է այն հիմնական խնդիրները, որոնք առաջնահերթ լուծման կարիք ունեն, տվել համապատասխան հրահանգներ հետագա ծառայությունն էլ ավելի արդյունավետ կատարելու վերաբերյալ: Գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանն ընդգծել է նաև, որ անհրաժեշտ է մեծ ուշադրություն դարձնել անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակի վրա։
14:42 02/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի խոսքից հետո Օնիկ Գասպարյանը հայհոյել է, դուռը խփել և դուրս եկել. Միջադեպն դրանով չի ավարտվել․ Հրապարակ
23:39 28/01/2021  |  ՎերլուծություններՓափուկ բարձեր թե՞ թշնամու ոտնձգություններից զգոնության հիշեցումներ
10:31 28/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀաճախ քննադատության ենք արժանանում, բայց չպե΄տք է վհատվել. Հաս­կա­նում ենք, որ մեզանից սպասում էին առավելը. Օնիկ Գասպարյանի ուղերձը
16:21 18/01/2021  |  Վարչական իրավունքՓաստաբանները պահանջում են վարչական դատարանից պարտավորեցնել ՊՆ-ին՝ չզիջել տարածքները
21:15 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՕնիկ Գասպարյանը ծառայում է Հայաստանի՞ն, թե՞ Նիկոլ Փաշինյանին. Անդրանիկ Թևանյան
23:36 28/12/2020Օնիկ Գասպարյանի՝ պաշտոնապես Մոսկվա մեկնելու դեպքում հաղորդագրություն կտարածվի
19:58 28/12/2020  |  ՔաղաքականԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանն ու ԱԱԾ պետ Արմեն Աբազյանը կանչվել են Մոսկվա. Mediaport

Начальник Генштаба ВС Армении посетил воинские объединения 02/04/2021   18:06  |  Лента новостей
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении генерал-полковник Оник Гаспарян посетил 1-й и 4-й воинские объединения, сообщает пресс-служба Минобороны республики.
Оника Гаспаряна сопровождал глава управления боевой подготовки - заместитель начальника Генштаба ВС Армении генерал-лейтенант Андраник Макарян.
“С участием командиров воинских частей, их заместителей, командиров батальонов, начальников рода войск и служб в воинских объединениях прошли совещания. Обсуждались текущие задачи, ситуация на границе, организация процесса боевой подготовки и другие вопросы”, - говорится в сообщении.
Начальник Генштаба ВС Армении обозначил основные задачи, которые необходимо решить в первую очередь, дал соответствующие указания относительно повышения эффективности несения дальнейшей службы. Генерал-полковник Оник Гаспарян также подчеркнул, что необходимо уделить особое внимание морально-психологическому состоянию личного состава.