Թշնամու ռմբակոծությունից վնասվել էր Ստեփանակերտում Ռոբերտ Քոչարյանի տունը 02/04/2021   10:26  |  Մեկնաբանություն
Այսօր դավաճանական խմբակի կարկառուն հողատուներից մեկը լրագրողի հետ զրույցում հռետորական հարց հնչեցրեց, թե ինչու Ռոբերտ Քոչարյանի Ստեփանակերտի տան վրա ռումբ չի ընկել: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Լեւոն Քոչարյանը.
«90ականներին, երբ հայրս Արցախում շարժման առաջնորդն էր, թե՛ իր աշխատավայրը, թե՛ մեր տան շրջակայքը ռմբակոծվում և հռթիրակոծվում էր անդադար, որի հետևանքով 1992-ին ծանր վիրավորվեց նաև մայրս:
Երկիրը ծնկի բերած, երկրին տասնյակ միլիարդ դոլարների վնաս հասցրած և ի վերջո մեր հազարավոր տղաների մահվան պատճառ դարձած այս սրիկաները շարունակում են ցինիկաբար լայն ժպիտով հարցազրույցներ տալ, անամոթաբար ստել, մեղադրել բոլորին ամեն ինչում, միայն, թե չկորցնեն իրենց աթոռներն ու պարգևավճարները:
P.S.Այս նկարն արվել է մեր Ստեփանակերտի բնակարանի պատշգամբից հոկտեմբերի 4-ին, երբ հրթիռը պայթեց մեր տնից 20-25 մետր հեռավորության վրա գտնվող մեր հարևանների տների վրա: (Երևի наводка-ն մի քիչ սխալ են տվել ձեզ հայտնի մարդիկ): Այդ օրերին ինչպես գիտեք հայրս Ստեփանակերտում էր և մեր տանն էր գիշերում: Ռմբակոծությունից հետո հնարավոր չէր տանը մնալ, քանի որ վնասվել էին նաև մեր տան դռներն ու լուսամուտները»:
10:04 04/02/2021  |  ՄամուլՆոր մանրամասներ առաջնորդների հանդիպումից. ինչ են ասել Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը «Ժողովուրդ»
12:42 02/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկրորդ նախագահի գրասենյակը կոչ է անում աջակիցներին դատարանի դիմաց ակցիա չանել
21:32 01/02/2021  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըՎաղը շարունակվելու է դատական գործով քննությունը. Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմ
08:17 29/01/2021  |  ՄամուլՌոբերտ Քոչարյանը տարանջատվեց Հայրենիքի փրկության շարժումից. Գնդակը Սերժ Սարգսյանի դաշտում է «Հրապարակ»
19:48 28/01/2021  |  ՔաղաքականԸնտրությունը լինելու է Նիկոլ Փաշինյանի և Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից ղեկավարվող քաղաքական ուժերի միջեւ. սա երկընտրանք է՝ քաոսի և անվտանգության միջև. քաղտեխնոլոգ
13:35 28/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնյան պետք է գնա չոքած գյուղացուց ներողություն խնդրի. Քոչարյան
13:31 28/01/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանում այսօր ձևավորվում է երկու քաղաքական բևեռ` Միքայել Մինասյան և Ռոբերտ Քոչարյան. Հարությունյան

Дом Роберта Кочаряна в Степанакерте пострадал в результате вражеской бомбардировки 02/04/2021 10:51 | Комментарий
"Сегодня один из видных землепродавцев из предательской группы в беседе с журналистом задал риторический вопрос, мол, почему на дом Роберта Кочаряна не упала бомба", - пишет на своей странице в Facebook сын второго президента Армении Левон Кочарян.
"В 90-е годы, когда мой отец был лидером движения в Арцахе, и его место работы, и окрестности нашего дома непрерывно подвергались бомбовым ударам и ракетному обстрелу, в результате чего в 1992 году тяжелое ранение получила и моя мать. Эти мерзавцы, поставившие страну на колени, причинившие ей ущерб в десятки миллиардов долларов и в конечном итоге ставшие причиной смерти тысяч наших ребят, продолжают цинично, широко улыбаясь, давать интервью, бесстыдно лгать, обвинять всех во всем, лишь бы не лишиться своих кресел и премий", - отметил Левон Кочарян.
Он на своей странице в Facebook также опубликовал снимок.
"Это фото было сделано с балкона нашей квартиры в Степанакерте 4 октября, когда ракета взорвалась в 20-25 метрах от нашего дома, над домами наших соседей.(видимо, вам известные люди дали несколько неверную наводку). В те дни, как вы знаете, мой отец находился в Степанакерте и ночевал у нас дома. После бомбежки невозможно было оставаться дома, потому что были повреждены двери и окна и нашего дома", - подписал снимок Кочарян.