Ամոթ է՝ երկրի ղեկավարը սուտ ասի․ Ռադիկ Մարտիրոսյան 02/01/2021   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Իրավիճակի չափանիշը չի որոշվում փողոցում եղած մարդկանց թվով։ Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը՝ անդրադառնալով դիտարկամանը, որ հարյուր հազարավոր մարդիկ դուրս չեն գալիս փողոց՝ պահանջելու վարչապետի հրաժարականը։
«Ես համոզված եմ, որ շատ-շատ մարդիկ, որոնք փողոցում չեն, այլ տանն են նստած կամ աշխատավայրում են նույն կարծիքն ունեն, ինչ առաջ են ունեցել։ Չեմ կարծում՝ փողոց դուրս գալը հիմնական պայմանն է»,-ասաց Ռադիկ Մարտիրոսյանը։
Հարցին՝ բոլորն ուզում են, որ վարչապետը հեռանա, բայց տնից դուրս չե՞ն գալիս, Ռադիկ Մարտիրոսյանը նկատեց՝ առաջիկայում եթե ընտրություններ լինեն, այդ մարդիկ անպայման իրենց կարծիքն այդ ձևով կարտահայտեն։
Անդրադառնալով հարցին՝ ինչպիսին պետք է լինի նոր կառավարությունը, Ռադիկ Մարտիրոսյանը նկատեց՝ այնպիսի ղեկավար պետք է լինի, որը համապատասխանում է մեր անցյալին և այն խնդիրներին, որոնք մեր առաջ դրել ենք։
«Նոր վարչապետը պետք է լինի խելոք, ճշգրիտ բաներ ասող, սուտ բաներից հեռու մարդ։ Ամոթ է՝ երկրի ղեկավարը սուտ ասի»,-նշեց Ռադիկ Մարտիրոսյանը։

Президент НАН Армении: стыдно, когда руководитель страны врет 02/01/2021 17:35 | Лента новостей
Критерием для оценки сложивших реалий служит не количество людей на улице, заявил в беседе с журналистами президент Национальной академии наук Армении Радик Мартиросян в ответ на ремарку о том, что сотни тысяч людей не выходят на акции с требованием отставки премьер-министра РА.
Радик Мартиросян отметил, что на ближайших выборах люди, которые не выходят на улицу, обязательно таким образом выскажут свое мнение.
В ответ на вопрос о том, каким должно быть новое правительство, Радик Мартиросян отметил, что его должен возглавить человек, который "соответствует нашему прошлому и тем задачам, которые мы поставили перед собой”.
“Новый премьер должен быть умным, говорить верные вещи, далеким от лжи. Стыдно, когда руководитель страны врет”, - сказал он.