Ֆրանսիայում հայերի և հայկական մշակութային ժառանգության դեմ թուրքա-ադրբեջանական ոտնձգությունները պետք է բացառվեն. Դեսպանություն 01/26/2021   12:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հարձակումը Մարսելի հայկական եկեղեցու մշակութային կենտրոնի վրա խիստ մտահոգություն է առաջացնում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Վերահաստատում ենք, որ ազգային պատկանելության հիմքով և ատելությամբ հրահրված ցանկացած արարք, ինչպիսիք վերջին շրջանում Ֆրանսիայում հայերի և հայկական մշակութային ժառանգության դեմ թուրքա-ադրբեջանական ոտնձգություններն էին, պետք է բացառվի»,-հայտնում են դեսպանությունից։

В посольстве Армении во Франции прокомментировали стрельбу по культурный центр Армянской церкви в Марселе 01/26/2021   14:30  |  Лента новостей
Посольство Армении во Франции прокомментировало инцидент с обстрелом культурного центра армянской церкви в Марселе.Неизвестные обстреляли армянский центр культуры в Марселе“Нападение на культурный центр Армянской церкви в Марселе вызывает крайнюю тревогу. Необходимо исключить любой акт, совершаемый на почве национальной ненависти, каковыми стали недавние турецко-азербайджанские посягательства в отношении армян и армянского культурного наследия во Франции", - заявили в посольстве.