Հիմա էլ պայմանագիր կնքեն Ադրբեջանի հետ, որ պետք է ֆիքսեն այդ սահմանները, սողացող օկուպացիան շարունակվում է. Վազգեն Մանուկյան 12/24/2020   16:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք արդեն դառնում ենք ոստիկանական պետություն, որը ձգտում է դեպի դիկտատուրա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայրենիքի փրկության շարժման՝ ՀՀ վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ այսօր վաղ առավոտյան քաղաքացիները շրջափակել էին կառավարության շենքը՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Մի քանի շարք կանգնած ոստիկանները բիրտ ուժ են գործադրել ցուցարարների, այդ թվում կանանց նկատմամբ, իսկ մի քանի տասնյակ քաղաքացու՝ բերման ենթարկել։
«Սա հերթական ակցիաներից մեկն է, որը կազմակերպում է ժողովուրդը՝ քաղաքական ուժերի օժանդակությամբ։ Չի հաջողվի սա, կհաջողվի հաջորդը, բայց ինքը չի մնալու, բացառվում է, որ ինքը մնա։ Չի կարելի նման մարդուն թողնել իշխանության։ Փողոցից ցանկացած մեկին վերցրեք դրեք այնտեղ, 10 անգամ Հայաստանի համար ավելի լավ կլինի»,- նշեց Մանուկյանը։
Հարցին՝ արդյոք ավելի կխստացվեն իրենց գործողությունները, Մանուկյանը պատասխանեց, որ հարցն այն է, որ, եթե ուզում ենք գնալ քաղաքակիրթ ճանապարհով, չքանդել պետությունը, ապա ժողովուրդը պետք է մասնակցի։
Նրա խոսքով՝ եթե հարյուրհազարավոր մարդիկ լինեին այստեղ, հարցը վերջացած կլիներ, բայց կան 100 հազարավոր դժգոհ մարդիկ, որոնք տանը նստած են։
«Աշխարհի ցանկացած երկրում ցանկացած ժամանակներում միշտ կան մարդիկ, որոնք մնում են իշխանության կողքին, բայց ինքը երկիրը կործանել է, հանցագործը պետք է նստի բանտում։ Ըստ Մանուկյանի՝ Սյունիքը պահպանված կլիներ, եթե ավելի շուտ ավարտված լիներ այս գործընթացը և ուշացնելու դեպքում էլի բաներ կկորցնենք»,- նշել է Վ.Մանուկյանն ու ավելացրել. «Հիմա էլ պայմանագիր կնքեն Ադրբեջանի հետ, որ պետք է ֆիքսեն այդ սահմանները և հետո մենք մեծ խնդիրներ ենք ունենալու այդ սահմանները ետ վերադարձնելու համար։ Ամեն օր մի բան կորցնում ենք։ Պատերազմը շարունակվում է, ակտիվ ֆազան վերջացավ, հիմա շարունակվում է սողացող օկուպացիան» ։
13:20 24/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՇատ ղեկավարներ չեն ուզել գնալ, բայց գնացել են, Փաշինյանն էլ կգնա․ Վազգեն Մանուկյան
20:01 22/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆա հրաժարական կտա այն ժամանակ, երբ պետությանը ամենամեծ վնասը հասցրած կլինի, դա բնավորություն է.Վազգեն Մանուկյան

“Каждый день мы что-то теряем, ползучая оккупация продолжается”: Манукян заявил о необходимости немедленной смены власти в Армении 12/24/2020   16:46  |  Лента новостей
Армения превращается в полицейское государство, которое стремится к диктауре, заявил в беседе с журналистами единый кандидат в премьер-министры Армении от “Движения за спасения родины” Вазген Манукян.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что сегодня с утра граждане окружили здание правительства, требуя отставки Пашиняна с поста премьера Армении. Выставившие плотный кордон полицейские применили грубую силу в отношении демонстрантов, в том числе и женщин. Еще несколько граждан были подвергнуты приводу.
“Это одна из очередных акций, которую организовал народ при поддержке политических сил. Он не останется, исключено. Нельзя оставлять такого человека у руля власти. Возьмите любого с улицы и поставьте на его место, он принесет в десять раз больше пользы Армении”, - считает Манукян.
Что касается вероятности ужесточения действий оппозиции, Манукян заявил, что “весь вопрос заключается в том, что если мы хотим идти цивилизованным путем, не разваливать государство, то народ должен принять участие”.
По его словам, при участии в акциях 100 тыс. человек этот вопрос был бы уже решен, но, по его словам, есть 100 тыс. недовольных людей, которые сидят дома.
“В любой стране мира и во все времена есть люди, которые всегда поддерживают власть, но сама страна была загублена. Преступник должен сидеть в тюрьме”, - сказал он.
“Если мы будем медлить, то нас ждут новые потери. На сей раз они заключат договор с Азербайджаном, фиксирующий эти границы, а потом у нас возникнут серьезные проблемы с их возвращением. Каждый день мы что-то теряем. Война продолжается. Активная фаза завершилась, сейчас продолжается ползучая оккупация”, - добавил Вазген Манукян.