Նա հրաժարական կտա այն ժամանակ, երբ պետությանը ամենամեծ վնասը հասցրած կլինի, դա բնավորություն է.Վազգեն Մանուկյան 12/22/2020   20:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեր ժողովուրդը շատ բարի է և օրինապաշտ, որովհետև ցանկացած ուրիշ դեպքում, երբ հայրենիքն այս վիճակին են հասցնում, այդ երկրի ղեկավարը 2 օրից ավել չէր մնա: Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Հայրենիքի փրկության շարժման» վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը:
Նրա խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինայնը պատերազմը հասցրել է ծայրահեղ իրավիճակի, մինչդեռ կարող էր ավելի շուտ կանգնեցնել, սակայն կանգնեցրեց այն պահին, երբ ունեինք մեծ կորուստներ։
«Նա հրաժարական կտա այն ժամանակ, երբ պետությանը ամենամեծ վնասը հասցրած կլինի, դա բնավորություն է, մեզանից է կախված, որ այդ գործընթացն արագացվի»:
Նրա համոզմամբ՝ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջողների գործողությունները պետք է օրեցօր խստանան:
16:57 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկա իշխանություններն ուղղակի ջնջեցին Չինաստանը․ Մանուկյան
16:21 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկա իշխանությունների խորհուրդ չհարցնելը կործանեց նաև մեզ․ Վազգեն Մանուկյան
15:54 15/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք նույնպես պարտության վրա պետք է կառուցենք մեր ապագա հաղթանակը․ Վազգեն Մանուկյան

Манукян: Пашинян подаст в отставку тогда, когда нанесет государству наибольший вред 12/23/2020   00:14  |  Лента новостей
Наш народ очень добрый и законопослушный, потому что при любом другом случае, при котором глава государства доводит Отечество до этого состояния, не продержался бы и двух дней, заявил в ходе митинга на Площади Республики в центре Еревана единый кандидат в премьер-министры Армении от “Движения за спасение родины” Вазген Манукян.
По его словам, Никол Пашинян довел войну до крайней точки, в то время, как мог остановить ее раньше, однако сделал это в тот момент, когда мы понесли многочисленные потери.
“Он подаст в отставку тогда, когда нанесет государству наибольший вред. Это – характер. От нас зависит ускорить этот процесс”, - заявил Манукян.