Նիկոլ Փաշինյանը ո՛չ բարոյականություն ունի, ո՛չ՝ արժանապատվություն, որ թողնի ու հեռանա, իրեն պետք է պարզապես հեռացնել.Իշխան Սաղաթելյան 12/14/2020   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք վաղուց համոզվել ենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը ո՛չ բարոյականություն ունի, ո՛չ՝ արժանապատվություն , ոչ էլ մտածում է պետության և ժողովրդի մասին, որ թողնի ու հեռանա, իրեն պետք է պարզապես հեռացնել:«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա հայտարարությանը, որ հրաժարական տալ չի պատրաստվում։
Լուրեր են շրջանառվում իմ հրաժարականի մասին, մինչդեռ հստակ ասել եմ՝ ժողովրդի կողմից ինձ տրված կարգավիճակից կարող եմ հրաժարվել միայն ժողովրդի կամարտահայտման հավաստի արդյունքների հիման վրա,-տեսաուղերձում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ ընգծելով, որ քանի դեռ նման կամարտահայտություն տեղի չի ունեցել, շարունակելու է կատարել վարչապետի գործառույթները:
«Ինքը շարունակում է թաքնվել ժողովրդի թիկունքում, բայց այլ ճանապարհ չունի, պետք է հեռացնենք, որ փրկենք մեր երկիրը»,-ասաց Սաղաթելյանը:
Անդրադառնալով նաև Փաշինյանի մեկ այլ հայտարարությանը, որով նա ընդդիմությանը մեղադրում է ապատեղեկատվություն տարածելու և խուճապ առաջացնելու համար, Իշխան Սաղաթելյանը ասաց.
«Միակ մարդը, որն այս երկրում 2.5 տարի շարունակ ապատեղեկատվություն, սուտ ու կեղծիք է տարածում է՝ դա Նիկոլ Փաշինյանն է, պետք է ամոթ ունենա և չխոսի նման բաներից»,-ասաց նա:
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչն ընդգծեց՝ընդդիմությունն ընդամենը շատ լուրջ և հիմնավոր պատճառներով պահանջում է Փաշինյանի հեռացումը.
«Բազմաթիվ անգամ ասել ենք՝իր ամեն րոպե ավել իշխանության մնալը կորուստ է մեր պետությունից, ժողովրդից և պետականությունից:Այս օրերին էլ մեր երկիրը գտնվում է անպաշտպան՝ տեսաք Հադրութի շրջանի գյուղերը, Սյունիքում ինչ է կատարվում, Սոթքում ինչ է կատարվում։
Երկիրը չունի ղեկավարություն, որը կարող է պաշտպանել մեր պետությունը և ժողովրդին:Գոյություն ունի ֆեյք կամ ֆեյքերի պարագլուխ, որը կառչել է իր աթոռից և հյուծում է մեր երկիրը»,-«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Իշխան Սաղաթելյանը:
13:02 14/12/2020  |  ՄեկնաբանությունՀՀ քաղաքացին ունի մեկ ճանապարհ. ոտքի կանգնել՝ դավաճանին հեռացնելու և հայրենիքը փրկելու համար. Իշխան Սաղաթելյան
16:06 11/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխան Սաղաթելյանը բերման ենթարկվեց
16:03 11/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլը փողոցային ջեբկիրի հոգեբանությամբ ծախել է մեր եղած-չեղածը, մի լսեք այդ սրիկային. Իշխան Սաղաթելյանը՝ ոստիկաններին
15:41 11/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանն ընդամենը փողոցային ջեբկիր է, որը մեզանից խլել է մեր արժանապատվութունը և ինքնասիրությունը.Իշխան Սաղաթելյան

“Ни морали, ни достоинства”: Ишхан Сагателян прокомментировал отказ Пашиняна подать в отставку 12/14/2020   15:12
Представитель АРФ "Дашнакцутюн" Ишхан Сагателян заявил, что Никола Пашиняна надо отстранить от власти.
“Мы давно уже убедились в том, что у Никола Пашиняна нет ни морали, ни достоинства. Он и не думает о государстве и народе, чтобы оставить свой пост. Его просто надо отстранить”,- заявил Ишхан Сагателян в беседе с “ФактИнфо”, отреагировав на сегодняшнее заявление.
Премьер Армении сегодня заявил, что он не собирается уходить в отставку.
“Муссируются слухи о моей отставке, а между тем я ясно заявил, что я могу отказаться от данного мне народом статуса только на основании достоверных результатов народного волеизъявления”, - заявил Никол Пашинян в своем обращении к гражданам, подчеркнув, что пока этого не случилось, он продолжит выполнять функции премьера.
Комментируя это заявление, Ишхан Сагателян отметил, что Пашинян продолжает прятаться за спиной народа, но иного пути нет, его надо отстранить во имя спасения страны.
Коснувшись еще одного заявления Пашиняна, в котором он обвинял оппозицию в тиражировании дезинформации и нагнетании паники, Сагателян ометил:
“Единственный человек, который на протяжении двух с половиной лет распространяет в стране дезинформацию и ложь, - это Никол Пашинян.  Ему следовало бы постыдиться и перестать говорить о таких вещах”, - сказал он.
Представитель АРФД подчеркнул, что оппозиция требует отставки Пашиняна по весьма серьезным и обоснованным причинам.
“Мы неоднократно говорили, что его пребывание у власти минутой дольше чревато потерями для нашего государства и народа. И в эти дни наша страна беззащитна; мы увидели, что творится  селами в Гадрутском районе, что происходит в Сюнике, в Сотке. У страны нет руководства, которое способно защищать  государство и народ. Существует фейк или главарь фейков, который вцепился за свое кресло и изматывает нашу страну”, - сказал Сагателян в беседе с “ФактИнфо”.