Ընկել ենք հիմար խմբակի ձեռքը և ամբողջ ազգը տուժում է, արդեն հարց է գնում Սյունիքը հանձնելու մասին. Վանեցյան 12/11/2020   16:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը ևս միացել է վարչապետի հրաժարականի պահանջով կոչին։
«Բոլորս միասին պայքարելու ենք այս դավաճան և սրիկա իշխանություններին հեռացնելու համար։ Բոլոր քաղաքացիները պետք է շատ լավ հասկանան, սա ուղղակի պայքար չէ, որևէ իշխանության համար, այլ հայրենիքի փրկության համար։ Դուրս եկեք փողոց, որ իրավիճակը այլևս այլ է, իրավիճակը օրհասական է, ծախվում է մեր երկիրը, վտանգված է ՀՀ սահմանները և ժողովրդի գոյությունը»։
Վանեցյանը նշեց՝ բիրտ ուժի կիրառմամբ չեն կարող իրենց լռեցնել, թույլ չենք տալու, որ այս դավաճան պլանն իրագործեն։
«Եթե դուրս ենք եկել պայքարի, պետք է պատրաստ լինենք ամեն ինչի, որևէ բանով մեզ չեն կարողնալու վախեցնել»,- ասաց Վանեցյանը, ապա գնդապետին հարց տվեց՝ օրինական ակցիա են անում, ինչո՞ւ են բիրտ ուժ կիրառում, ապա հավելեց, որ բիրտ ուժ կիրառելը ապօրինի է, որևէ տրամաբանության մեջ չի մտնում։ ՀՀ քաղաքացիները անում են օրենքով թույլատրված ակցիաները, ինչո՞ւ են ոստիկանները բիրտ ուժ կիրառում, առավել ևս Կուսակցության ներկայացուցիչների նկատմամբ։
«Համոզված եմ, ոստիկաններից 95 և ավելի տոկոսը հայրենասեր են, ծառայում են հայրենիքին, պահի տակ մոլորված են, բայց համաոզված եմ, որ սթափվելու են , որովհետև սպան չի կարող դավաճանի հրամանները կատարել։ Խելքի եկեք, սթափվեք, ընկել ենք հիմար խմբակի ձեռքը և ամբողջ ազգը տուժում է։ Արդեն հարց է գնում Սյունիքը հանձնելու մասին, արդեն թուրքական հեռուստատեսությամբ ցույց են տալիս ՀՀ քարտեզը, որտեղ չկա ՀՀ մի շարք մարզեր, ի՞նչ եք ուզում թուրքը գա հասնի ստե՞ղ, մեր տեղը թուրք կանգնած լինի՞»։
Ասաց՝ աշխատելու են հանուն հայրենիքի փրկության. «Փաշինյանին վարչապետ մի անվանեք, երկրում անիշխանություն է»։ ԱԱԾ նախկին պետ Արթուր Վանեցյանը զրուցեց Երևանի փոխոստիկանապետի հետ, որից հետո հայտարարեց, որ ակցիայի մասնակիցները երթով շարժվելու են Երևանի փողոցներով:
16:02 11/12/2020  |  Մեկնաբանություն1in.am-ը կեղծ տեղեկություններ է տարածում «Հայրենիք» կուսակցության վերաբերյալ՝ քաղաքական ճաշակով թելադրված. հայտարարություն
21:05 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի իշխանության մնալու ամեն օրը նոր սպառնալիք է ազգի համար. Վանեցյանի խոսքերը մեջբերել է Associated Press-ը
15:15 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Վանեցյանը չի կալանավորվի. Վերաքննիչ դատարանը մերժեց դատախազության բողոքը

“Страна оказалась в руках кучки идиотов”: Ванецян призвал всех выйти на борьбу за спасение родины 12/11/2020   16:49  |  Лента новостей
Лидер партии “Отечество”, бывший директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян тоже присоединился к акции за отставку премьер-министра Никола Пашиняна.
“Мы все сообща будем бороться за отстранение этих предателей и подлецов от власти. Все граждане должны прекрасно осознавать, что это не борьба за какую-то власть, а борьба во имя спасения родины. Выйдите на улицу. Ситуация нынче другая, момент судьбоносный - продают нашу страну. Ганицы РА и существование народа в опасности”, - заявил он.
По словам Ванецяна, их не заставят замолчать силой. “Мы не допустим реализации этого вероломного плана”, - сказал он.
“Раз уж мы вышли на борьбу, то должны быть готовы на все: нас ничем не запугать”, - сказал Ванецян. Обращаясь к полковнику, он заявил, что граждане проводят разрешенные законом проводят акции; применение грубой силы незаконно.
“Я уверен, что 95% полицейских и даже больше – патриоты и служат родине. Они сейчас в некой растерянности, но убежден, что отрезвеют, потому что офицер не может выполнять приказов предателя. Одумайтесь! Мы оказались в руках кучки идиотов,  а страдает вся нация. Уже речь идет о сдаче Сюника. Уже по турецкому ТВ показывают карту Армении, где нет нескольких областей РА. Чего вы хотите?Чтоб турок дошел сюда, чтобы на нашем месте стоял турок?”- заявил он.
Ванецян подчеркнул, что они будут работать во имя спасения родины. “Не называйте Пашиняна премьером. В стране безвластье”, - сказал Ванецян.
Экс-глава СНБ Армении пообщался с заместителем начальника Полиции Еревана, после чего заявил, что участники акции проведут шествие по улицам Еревана.