12/04/2020   22:01  |  Քաղաքական Արթուր Վանեցյանը՝ վարչապետի պաշտոնում Էդմոն Մարուքյանի թեկնածության վերաբերյալ ԼՀԿ-ի հայտարարության մասին «Դասական քաղաքականության մեջ ցանկացած քաղաքական ուժ, որը զբաղվում է ակտիվ քաղաքականությամբ, ունի երկրի ղեկավարի իր թեկնածուն»,- «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է...
12/04/2020   21:54  |  Քրեական խրոնիկոն Մոսկվայի դատարանը թույլատրել Է Միխայիլ Խաչատրյանի դեմ քրեական գործ հարուցել՝ բռնության եւ ծեծի վերաբերյալ Մոսկվայի Բասմանի դատարանը թույլատրել է քննությանը քրեական գործ հարուցել Միխայիլ Խաչատրյանի դեմ՝ նրա սպանության մեջ մեղադրվող դուստրերի նկատմամբ սեռական բնույթի ոտնձգությունների եւ գործողությունների...
12/04/2020   21:43  |  Քրեական խրոնիկոն Դատախազությունը բողոքարկել է Արա Սաղաթելյանի, Միհրան Հակոբյանի և մյուսների ձերբակալությունը ոչ իրավաչափ ճանաչելու մասին դատարանի որոշումները Դատախազությունը բողոքարկել է նոյեմբերի 19֊ին և 20֊ին օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու վերաբերյալ գործով 11 անձանց ձերբակալումը ոչ իրավաչափ ճանաչելու մասին դատարանի...
12/04/2020   21:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Պատերազմի հետևանքով Արցախում զոհվել է 55 և վիրավորվել 163 քաղաքացիական անձ Պատերազմի հետևանքով Արցախում զոհվել է 55 և վիրավորվել 163 քաղաքացիական անձ: Այս մասին հայտնում: Այս մասին նախնական տվյալներ է ներկայացրել Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի...
12/04/2020   21:21  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Բարձր ենք գնահատում նաև ֆրանսիացի խորհրդարանականների ջանքերը. Արցախի ԱԳՆ Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մեկնաբանել է Ֆրանսիայի ԱԺ կողմից ընդունված բանաձևը.  «Ողջունում ենք Ֆրանսիայի խորհրդարանի Ստորին պալատի՝ Ազգային ժողովի կողմից դեկտեմբերի 4-ին...
12/04/2020   21:03  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Հոկտեմբերի 10-ին մենք ենք առաջինը խախտել հրադադարը. Նիկոլը պատերազմ էր ուզում. Արթուր Համբարձումյան Հոկտեմբերի 10-ի հրադադարը ո՞ր կողմն է խախտել, ինչու ժամը 12.03-ին հանկարծ Արծրուն Հովհասննիսյանը որոշում է գրել այն մասին, թե ադրբեջանական կողմը ռմբակոծել է Կապան քաղաքը, ինչու է Փաշինյանն այդպիսի...
12/04/2020   20:55  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Արցախի վերահսկողությունից դուրս մնացած համայնքներում հաշվառված չափահաս քաղաքացիներին ժամանակավոր հյուրընկալողներին կտրվի վեցամսյա սոցիալական աջակցություն Արցախի վերահսկողությունից դուրս մնացած համայնքներում հաշվառված չափահաս քաղաքացիներին ժամանակավոր հյուրընկալողներին կտրվի վեցամսյա սոցիալական աջակցություն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ-ում Արցախի...
12/04/2020   20:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Հորդորում և զգուշացնում ենք զերծ մնալ ապօրինի հրամաններ արձակելուց եւ կատարելուց. Հայրենիքի փրկության շարժման իրավական հանձնախումբ Լինելով իրավական պետության գաղափարական հետեւորդ` հորդորում եւ զգուշացնում ենք զերծ մնալ որեւէ կարգի ապօրինի հրամաններ արձակելուց եւ կատարելուց, քանզի շատ մոտ ապագայում նմանատիպ բոլոր ապօրինի...
12/04/2020   20:27  |  ԼՐԱՀՈՍ Ադրբեջանն արհեստական ձգձգում են գերիների և զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացը․ ՄԻՊ-ը իր եզրահանգումներն է ներկայացրել Հայաստանում Լիտվայի դեսպանին Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին։ Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել պատերազմում ադրբեջանական զինված...
12/04/2020   20:14  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Արագ արտահերթ ընտրություններ անելն ուղղակի սխալ է, առնվազն մեկ տարի սպասել է պետք. Ռոբերտ Քոչարյան Երկրում ստեղծված այս վիճակում արագ արտահերթ ընտրություններ անելն ուղղակի սխալ է,- 5-րդ ալիքին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ «Մենք տեսանք՝ էյֆորիայի...

12/04/2020   13:03  |  Лента новостей Самвел Карапетян назвал бескровную смену власти в Армении единственно правильным выходом из сложившейся ситуации Армянский предприниматель, президент группы компаний "Ташир" Самвел Карапетян выступил с обращением к соотечественникам.
12/04/2020   12:44  |  Интервью Пашинян хочет подать в отставку после новогодних праздников - Арман Варданян Руководитель движения “Единство” Арман Варданян в студии “ФактИнфо” озвучил два сценария ухода Никола Пашиняна поста поста премьер-министра Армении.
12/04/2020   12:26  |  Лента новостей Никол Пашинян поблагодарил Россию за помощь в борьбе с пандемией В пятницу проходит видеоконференция межправсовета Евразийского экономического союза.
12/04/2020   12:08  |  Лента новостей Командир отряда “Сисакан” Ашот Минасян назвал причины поражения в войне По его словам, с командных пунктов отстранили заслуженных командиров, генералитет, который сражался в ходе двух войн, а на арену вывели людей, не обладающих умением вести войну..
12/04/2020   11:47  |  Международные новости Посла Франции вызовут в МИД Азербайджана из-за резолюции по Арцаху Национальное собрание (нижняя палата парламента) Франции поддержало резолюцию с призывом к правительству страны признать независимость Нагорного Карабаха.
12/04/2020   11:31  |  Комментарий Абрамян - Пашиняну: мы еще долго будем чувствовать на себе тяжелые последствия твоих решений В условиях распространяемых во всемирной сети десятков жестоких кадров с участием армянских пленных, азербайджанские военнослужащие свободно заходят в армянские населенные пункты, например, по свидетельству очевидцев, совершают покупки в супермаркетах Степанакерта.
12/04/2020   11:20  |  Коронавирус Грузия побила новый антирекорд по числу заразившихся COVID-19 за сутки Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 5 068 – это самый высокий показатель в Грузии с начала пандемии.
12/04/2020   11:14  |  Карабахский конфликт Глава дипломатии ЕС считает, что Россия и Турция "астанизируют" конфликты в Карабахе, Сирии и Ливии По словам Борреля, ЕС должен присутствовать там, где интересы союза поставлены на карту.
12/04/2020   11:07  |  Коронавирус За истекшие сутки в Армении COVID-19 диагностировали у 1184 человек За минувшие сутки от коронавируса скончались 23 человека.
12/04/2020   11:03  |  Лента новостей Российские миротворцы приступили к разминированию окраины Степанакерта В ходе проведения инженерно-саперного обследования местности было обнаружено 10 кассетных боеприпасов.