12/04/2020   23:37  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Հայտարարում էին, թե օդը լիարժեք փակված է․ պարզվեց՝ օդը լիարժեք բաց է Ադրբեջանական օդուժի, ԱԹՍ-ների համար. Ռոբերտ Քոչարյան Ապրիլյան պատերազմից հետո ակնհայտ էր, թե ինչ բնույթի պատերազմ ենք ունենալու մենք ապագայում։ Ինչո՞ւ ընդհանրապես պատրաստ չէինք նման պատերազմի:Հայտարարում էին, թե օդը լիարժեք փակված է․ պարզվեց՝ օդը...
12/04/2020   23:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Երևանի վերականգնիչ մասնագետները Դադիվանքից հանել են հին որմնանկարները Այն ժամանակաշրջանում, երբ հայկական վանքի կարգավիճակը հարցականի տակ էր և հասկանալի չէր, թե օբյեկտը կանցնի Բաքվի վերահսկողության տակ, թե ոչ՝ վերականգնողական մասնագետները հանել են տաճարի պատերին արված...
12/04/2020   23:25  |  ԼՐԱՀՈՍ Աջափնյակի թաղապետ Թելման Թադևոսյանը հրաժարական է տվել Աջափնյակի թաղապետ Թելման Թադևոսյանն աշխատանքից ազատման դիմում է գրել՝ աշխատակիցների ներկայությամբ հայտարարելով, որ չի ցանկանում հող հանձնած դավաճանների իշխանության մաս կազմել և այդ պիտակով ապրել:...
12/04/2020   23:09  |  ԼՐԱՀՈՍ Հայաստանի իշխանությունն ամեն բան արեց պատերազմը անխուսափելի դարձնելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան Հայաստանի իշխանությունն արեց ամեն բան պատերազմի անխուսափելի դարձնելու համար,-այս մասին 5-րդ ալիքի եթերում հայտարարել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը: Նրա համոզմամբ՝ բանակցային գործընթացը...
12/04/2020   23:09  |  ԼՐԱՀՈՍ Վաղը 15:00-ին Ազատության հրապարակում են լինելու իմ տղաները, Նրանք կամավոր այնտեղ են լինելու իրենց հոր փոխարեն. Աշոտյան Նոյեմբերի 9-ը պատերազմի ավարտ չդարձավ, արժանապատիվ խաղաղության մեկնարկ չդարձավ։ Նման գրառմամբ է հանդես եկել ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։  «Այն ազգային աղետի, հայրենազրկման...
12/04/2020   23:05  |  Մեկնաբանություն Այս իրավիճակում նոփ-նոր երկնքից իջած վարչապետի պահանջ դնելն ուղղակի իրատեսությունից զուրկ է Ընդդիմության միասնական թեկնածուի անվան հստակեցումից հետո հանրության այն շերտը, որ ներկա՝ պարտված, ապաշնորհ և բոլոր ոլորտներում տապալվածից և նրա կամակատարներից ձերբազատվելու այս ճակատագրական պահին...
12/04/2020   22:51  |  ԼՐԱՀՈՍ Արթուր Վանեցյանը Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների մասին. Դրանք պետք է լինեն ոչ թե փաշինյանական փայլուն, այլ իրական փայլուն «Որ օրը ՀՀ ներքաղաքական հարցերով կսկսեն զբաղվել արտաքին ուժերը, իմացեք, որ մենք այդ օրը պետություն չունենք»։ «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է «Հայրենիք» կուսակցության...
12/04/2020   22:31  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020 Ղարաբաղի հարցով ռուս-թուրքական մոնիթորինգի կենտրոն. տեղակայման վայրը «գայթակղության քար» է դարձել Այս շաբաթ հայտնի դարձավ, որ Ռուսաստանն ու Թուրքիան պայմանագիր են ստորագրել՝ Ղարաբաղում հրադադարի պահպանման վերահսկողության համատեղ կենտրոնի ստեղծման մասին, սակայն համաձայնագրի մանրամասները չեն...
12/04/2020   22:20  |  ԼՐԱՀՈՍ Քասախի համայնքի ղեկավարը պահանջում են Փաշինյանի հրաժարականը Պատերազմական օրերին հայ զինվորը, սպան, գեներալն ու կամավորականը արեցին առավելագույնը մեր հայկական պետականությունների սահմաններն անառիկ ու անվտանգ պահելու համար: Ուժերի գերլարումով էր օժանդակում նաև...
12/04/2020   22:13  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԱԾ տնօրենից Մոսկվայում պահանջել են պաշտոններից հեռացնել սորոսական գործակալներին. ներկայացվել է ցանցի քարտեզը ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանին Մոսկվայում փոխանցվել է Հայաստանի սորոսական գործակալական ողջ ցանցի քարտեզը՝ անուն առ անուն և պահանջ  ներկայացվել՝ հեռացնել նրանց պետական պաշտոններից։ Այդ...

12/04/2020   21:49  |  Азербайджанская военная агрессия-2020 МИД Арцаха приветствует принятую Нацсобранием Франции резолюцию В МИД НКР выразили надежду, что принятые обеими палатами французского парламента резолюции о признании Республики Арцах станут прочной политической основой для признания Республики Арцах центральными властями Франции.
12/04/2020   21:18  |  Карабахский конфликт В МИД Армении рассказали, чем важна принятая Нацсобранием Франции резолюция о необходимости признания Арцаха В МИД считают важным, что резолюцией зафиксирована необходимость гарантий безопасности мирного населения Арцаха, факты саботирования мирного процесса военным путем со стороны Азербайджана и размещения при содействии Турции террористических группировок и наемников в Нагорном Карабахе.
12/04/2020   21:08  |  Лента новостей Власти Азербайджана затягивают обмен пленными и телами погибших - омбудсмен Армении Арман Татоян 4 декабря принял Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Ингу Станите-Толочкиене.
12/04/2020   21:00  |  Лента новостей Власти Арцаха и России обсуждают вопрос об открытии воздушного сообщения - источник Первые рейсы из РФ могут приземлиться в аэропорту Степанакерта уже в декабре.
12/04/2020   20:55  |  Азербайджанская военная агрессия-2020 Жизнь Джалала Арутюняна спас Роберт из Мартуни Журналист-международник Аббас Джума разместил на своем телеграм-канале фотографию, на которой запечатлен Роберт, житель арцахского города Мартуни.
12/04/2020   20:38  |  Азербайджанская военная агрессия-2020 Не стоит торопиться с досрочными выборами, надо переждать год - Роберт Кочарян Проводить второпях досрочные выборы в условиях сложившейся в стране ситуации просто неправильно, заявил в интервью “Пятому каналу” второй президент Армении Роберт Кочарян.
12/04/2020   18:56  |  Политика "Пашинян должен немедленно подать в отставку": мэр Масиса позвал всех на митинг оппозиции В эти тяжелые дни нация, сплотившись, должна противостоять деятельности авантюриста, антинационального правительства и потребовать незамедлительной отставки премьер-министра Пашиняна. Об этом...
12/04/2020   18:40  |  Политика Пашинян запугивает депутатов от блока “Мой шаг”, угрожая вплоть до физической расправы - Ванецян "Среди депутатов от фракции "Мой шаг" есть достаточно патриотичных, понимающих и осознающих реальное положение дел людей, которые прекрасно понимают, что Пашинян потерпел фиаско, что Пашинян - это...
12/04/2020   18:06  |  Лента новостей Благодаря российским миротворцам Баку вернул армянской стороне двух граждан Арцаха Российские миротворцы в Арцахе помогли найти и вернуть двух пленных в Азербайджане жителей Арцаха. Об этом сообщил пользователь Facebook Карен Саргсян, который также появился на телеграм-канале...
12/04/2020   13:26  |  Лента новостей Отставка Пашиняна позволит спасти наше достоинство – Артур Ванецян Слова Ванецяна приводит британское издание The Independent.