Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Անգելա Մերկելի հետ 10/11/2020   21:55  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ, տեղեկացնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը տեղեկատվություն է տրամադրել հոկտեմբերի 10-ին հայտարարված մարդասիրական հրադադարից հետո տեղի ունեցող զարգացումների մասին:
Նա մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի չդադարող ռմբակոծության և ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրադադարի մասին պայմանավորվածության խախտման կապակցությամբ:
Գերմանիայի կանցլերը խոր մտահոգություն է հայտնել իրավիճակի լարվածության կապակցությամբ:
ՀՀ վարչապետն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի կողմից ազգերի ինքնորոշման իրավունքի կիրառման կարևորությունը:
10:09 10/10/2020  |  ՄամուլԱռաջիկայում նոր բացահայտումներ ու ձերբակալություններ կլինեն. «Ժողովուրդ»
18:15 09/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՑեղասպանության սպառնալիքը կանգնեցնելու տարբերակը միջազգային հանրության կողմից ԼՂ անկախությունը ճանաչելն է. Նիկոլ Փաշինյանը՝ La Republica-ին
15:56 09/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Մենք հավատարիմ ենք Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման սկզբունքին և պատրաստ ենք խաղաղության գործընթացի վերականգնմանը». վարչապետ

Пашинян в разговоре с Меркель подчеркнул важность реализации права народа Нагорного Карабаха на самоопределение 10/12/2020   00:27  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел очередной телефонный разговор с канцлером Федеративной Республики Германия Ангелой Меркель. Подробности передает пресс-служба глвы правительства Армении.
Премьер-министр Пашинян предоставил информацию о развитии событий после объявленного 10 октября прекращения огня по гуманитарным соображениям. Он выразил обеспокоенность в связи непрекращающимся ракетным обстрелом Степанакерта и нарушением соглашения о прекращении огня со стороны азербайджанских вооруженных сил.
Канцлер Германии выразила глубокую озабоченность в связи с напряженной ситуацией.
Премьер-министр Республики Армения подчеркнул важность осуществления права народа Нагорного Карабаха на самоопределение.