Մինգեչաուրի և Աղջաբադի ուղղությամբ հայկական ուժերի, իբր, ինտենսիվ հարվածելու մասին ադրբեջանական հայտարարությունները հերթական կեղծիքն են. ՊՆ խոսնակ 10/09/2020   14:40  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Մինգեչաուրի և Աղջաբադի ուղղությամբ հայկական ուժերի, իբր, ինտենսիվ հարվածելու մասին ադրբեջանական հայտարարությունները հերթական կեղծիքն են։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Մինգեչաուրի և Աղջաբադի ուղղությամբ հայկական ուժերի, իբր, ինտենսիվ հարվածելու մասին ադրբեջանական հայտարարությունները հերթական կեղծիքն են։
Մարտական գործողությունների շրջանում ՊԲ ստորաբաժանումների խոցման համար
առկա են բավարար թիրախներ։
Նախազգուշացում ենք, որ ադրբեջանական զինուժի կողմից բնակավայրերի և քաղաքացիական ենթակառուցվածքների հանդեպ որևէ սադրանքի դեպքում Արցախի ՊԲ պատասխանը լինելու է անհամարժեք կոշտ»,- գրել է Ստեփանյանը։
14:29 09/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արսեն Բաբայանը հաղորդում է ներկայացրել ընդդեմ 1in.am-ի՝ սուտ մատնության համար
14:27 09/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Շուշիի մայր տաճարի ռմբակոծության հետեւանքով ծանր վիրավորում ստացած ռուս լրագրողը արհեստական կոմայի մեջ է. նա տեղափոխվել է Էրեբունի ԲԿ

Ответ Армии обороны Арцаха на любую провокацию Азербайджана будет непропорционально жестким - Степанян 10/09/2020   15:02  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Заявления Азербайджана о якобы интенсивном ударе армянских сил в направлении Мингечаура и Агджабада являются очередной фальсификацией. Об этом написала пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“В районе боевых действий достаточно целей для поражения со стороны подразделений Армии обороны Арцаха. Предупреждаем, что в случае какой-либо провокации азербайджанских вооруженных сил, направленной против населенных пунктов и гражданской инфраструктуры, ответ Армии обороны Арцаха будет непропорционально жестким”, - написала Степанян.