Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստն ընթանում է դռնփակ ռեժիմով 09/15/2020   13:40  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով դատական նիստը՝ դռնփակ ռեժիմով։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ նախորդ դատական նիստին պաշտպանական կողմը միջնորդություն էր ներկայացրել՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին և միջնորդել նիստն անցկացնել դռնփակ ռեժիմով՝ հաշվի առնելով, որ  միջնորդությանը կից փաստաթղթերում առկա են բանկային գաղտնիք պարունակող տվյալներ։
Դատական նիստն ընթացել է դռնփակ ռեժիմով, իսկ գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին միջնորդության քննարկումից հետո դատական նիստը հետաձգվել էր, քանի որ դատարանն անհրաժեշտ էր համարել ծանոթանալ ներկայացված փաստաթղթերին։

Сегодняшнее заседание суда по делу Кочаряна проходит за закрытыми дверями 09/15/2020   14:05  |  Суд по делу второго президента РА
Сегодняшнее заседание суда  по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и трех бывших высокопоставленных чиновников проходит за закрытыми дверями.
Как сообщило ранее “ФактИнфо”, на предыдущем заседании суда под председательством судьи Анны Данибекян защита представила ходатайство о снятии ареста, наложенного на имущества Роберта Кочаряна, и попросила суд о проведении заседания в закрытом режиме с учетом того, что в прилагаемых к ходатайству документах  есть данные, содержащие банковскую тайну.
Слушания проходили в закрытом режиме, а после рассмотрения ходатайства о снятии ареста с имущества судебное заседание было отложено, поскольку суд счел необходимым ознакомиться с представленными документами.