Գորիսի քաղաքապետի մասնակցությամբ միջադեպի վերաբերյալ հարուցվել է քրեական գործ 08/31/2020   14:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Գորիսի քաղաքապետ Առուշան Առուշանյանի մասնակցությամբ միջադեպի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։
Նշենք, որ մամուլում տեղեկություն էր տարածվել առ այն, որ օգոստոսի 28-ին Գորիսում քաղաքապետ Առուշան Առուշանյանի մասնակցությամբ վիճաբանություն-ծեծկռտուք է եղել։
ՀՀ դատախազությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատախազությունում քաղաքացու հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական ՀՀ ՔՕ 113-րդ հոդվածի՝ 2-րդ մասի 3-րդ և 6-րդ կետի հատկանիշներով (մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանական դրդումներով դիտավորությամբ առողջությանը միջին ծանրության վնաս պատճառեը)։
Դատախազությունից հայտնեցին, որ նախաքննությունը հանձնարարվել է Քննչական կոմիտեի Հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչությանը։

Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с участием мэра Гориса 08/31/2020   19:40  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с участием мэра города Гориса Аруша Арушаняна.
Отметим, что в прессе появилась информация о том, что в Горисе 28-го августа с участием мэра города Аруша Арушаняна произошел конфликт с дракой.
Как сообщили "ФактИнфо" в Прокуратуре Армении, на основании заявления гражданина в Прокуратуре административных районов Ачапняк и Давташен возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 3 и 6 части 2 статьи 113(“Умышленное причинение вреда средней тяжести здоровью, совершенное  группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений”) УК РА.
В Прокуратуре сообщили, что производство предварительного следствия поручено Управлению по расследованию особо важных дел Следственного комитета.