Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 41-ամյա տղամարդ է 08/01/2020   11:03  |  Կորոնավիրուս
Օգոստոսի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38841 դեպք, որոնցից 29557-ն` առողջացած, 749-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8307 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 165656 թեստավորում: Այս մասին հայտնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 291 նոր դեպք և 560 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 83 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 60 (կին), 80 (կին), 69 (կին), 73 (կին), 54 (տղամարդ), 81 (կին), 73 (տղամարդ) և 41 (տղամարդ) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ»,-հայտնում է ԱՆ-ն։
10:45 01/08/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 291-ով
12:58 31/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից 41 տարեկանում մահացել է ՊԵԿ փորձառու աշխատակից Ռաֆաել Գյուլասարյանը
12:15 31/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՈստիկաններին պետք է ազատել քաղաքացիներին դրսում տուգանելու այս կոնֆլիկտային վիճակից, թող վերահսկեն կոնտակտավորներին. համաճարակաբան
11:17 31/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացած 10 անձանցից ամենաերիտասարդը 41-ամյա տղամարդ է
10:53 31/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում վարակակիրների թիվն ավելացել է 354-ով. 13 մարդ մահացել է
22:25 30/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներՏավուշի մարզում մարդատար ГАЗель-ը բախվել է էլեկտրասյանը. նախնական տվյալներով՝ վարորդը հանկարծամահ է եղել մեքենան վարելիս
21:57 30/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀուլիսի 30-ին Երևան-Միներալնիե Վոդի չվերթով տուն են վերադարձել ևս 98 ռուսաստանցիներ

За прошедшие сутки в Армении от COVID-19 скончались 11 человек, среди них – 41-летний мужчина без хронических болезней 08/01/2020   11:24  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 11 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались пятеро женщин (в возрасте от 60 лет до 81 года) и шестеро мужчин  (в возрасте от 41 года до 83 лет). Кроме 41-летнего мужчины, у остальных были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
За истекшие сутки выявлено 291 новый случай заражения коронавирусом, выздоровели 560 пациентов.
По положению на утро 1 августа, в Армении зафиксировано 38841 подтвержденный случай коронавируса, из них 29557 выздоровели. От COVID-19 скончалось 749 человек. Фактически на лечении находятся 8307  пациентов. Всего проведено 165656 тестов.