Կորոնավիրուսից մահացած 6 անձանցից ամենաերիտասարդը 54-ամյա տղամարդ է 07/27/2020   11:09  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37390 դեպք, որոնցից 26665-ն` առողջացած, 711-ը` մահվան ելքով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9793 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 157466 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 73 նոր դեպք և 187 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 63 (տղամարդ), 81 (կին), 54 (տղամարդ), 68 (կին), 80 (կին) և 56 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 221 է:
10:50 27/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսի վարակման 73 նոր դեպք
17:00 24/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՓոփոխություններ են տեղի ունեցել COVID-19 ինքնամեկուսացված քաղաքացիների քարտեզում
11:20 24/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահացած 4 անձանցից ամենաերիտասարդը 65-ամյա կին է, ամենատարեցը՝ 90-ամյա կին

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались шесть человек - Минздрав 07/27/2020   11:20  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались шесть человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались трое женщин (в возрасте 81, 68 и 80 лет) и трое мужчин (63, 54 и 56 лет). У них всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве отметили также, что умер еще 1 пациент с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Количество таких случаев - 221.
За истекшие сутки выявлено 73 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 187 пациентов.
По положению на утро 27 июля, в Армении зафиксировано 37390 подтвержденных случаев коронавируса. От COVID-19 скончалось 711 человек, выздоровели 26665 пациентов. Фактически на лечени находятся 9793 пациента. Всего проведено 157466 тестов.