ՀՀ ԶՈՒ-ի ոչ մի ԱԹՍ չի խոցվել. ՊՆ խոսնակ 07/16/2020   12:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ադրբեջանի ՊՆ-ն ստահոդ տեղեկություն է հրապարակել, թե, իբր, հուլիսի 16-ին Հայաստանի ԶՈւ-ին պատկանող X-55 ԱԹՍ է «խոցվել»:Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Ադրբեջանի ՊՆ-ն ստահոդ տեղեկություն է հրապարակել, թե, իբր, հուլիսի 16-ին Հայաստանի ԶՈւ-ին պատկանող X-55 ԱԹՍ է «խոցվել»: ՀՀ ԶՈՒ-ի ոչ մի ԱԹՍ չի խոցվել, իսկ հաղորդագրությանը կից լուսանկարը իրականությանը չի համապատասխանում։ Այսպիով՝ հակառակորդը փորձում է ինչ-որ կերպ մեղմել իր բազմաթիվ տեխնիկական և մարդկային կորուստները»,- գրել է Ստեփանյանը։
11:56 15/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը 12 կորուստ ունի. Արծրուն Հովհաննիսյան
13:14 11/07/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 150 անգամ
13:43 18/01/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 80 անգամ
12:49 11/01/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը շուրջ 125 անգամ
15:54 04/01/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը դեկտեմբերի 29-ից հունվարի 4-ն հրադադարը խախտել է 130 անգամ
14:19 06/07/2019  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 750 կրակոց
17:54 22/04/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՎտանգավոր զարգացումներ՝ Ադրբեջանի հետ շփման գծում (տեսանյութ)
09:53 03/01/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը կրկին խախտել է հրադադարը. հայկական զինված ուժերն անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկել

Ни один беспилотник ВС Армении не был сбит - Минобороны 07/16/2020 12:52 | Актуальная тема
"МО Азербайджана опубликовало лживую информацию о том, что якобы 16 июля был “сбит” беспилотный летательный аппарат(БПЛА) X-55, принадлежащий ВС Армении", - написала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Она заявила, что ни один беспилотник ВС Армении не был сбит, а запечатленное на прилагаемом к сообщению фотоснимке не соответствует действительности. Она также заявила, что в арсенале ВС РА в настоящее время не используется БПЛА такой конструкции.
"Таким образом противник пытается хоть как-то смягчить свои многочисленные потери в живой силе и технике", - написала Степанян.