Տեղի է ունենում սահմանադրական կարգը տապալելու նախապատրաստություն. Ամրամ Մակինյան 06/22/2020   11:22  |  Մեկնաբանություն
Տեղի է ունենում սահմանադրական կարգը տապալելու նախապատրաստություն, որն արտահայտվելու է օրենսդիր իշխանության կողմից դատական իշխանության մի հատվածի լիազորությունների ապօրինի դադարեցմամբ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Ամրամ Մակինյանը։
«Հրավիրում եմ իրավապահների ուշադրությունը…
Տեղի է ունենում սահմանադրական կարգը տապալելու նախապատրաստություն, որն արտահայտվելու է օրենսդիր իշխանության կողմից դատական իշխանության մի հատվածի լիազորությունների ապօրինի դադարեցմամբ:
Գործընթացին լուռ հետևելն առաջացնում է առանձին հանցակազմ »,- գրել է Մակինյանը։
13:00 17/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեղադրյալը՝ տուժող, տուժողը՝ մեղադրյալ. Ամրամ Մակինյան
20:57 07/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴե հիմա պատկերացրեք, թե ինչ իրավական կրկես է սպասվում այս գործով. Միքայել Մինասյանի փաստաբան
10:54 23/04/2020  |  ՄեկնաբանությունՄիքայել Մինասյանին ապօրինի մեղադրանք է առաջադրվել. Փաստաբանի հայտարարությունը

Идет подготовка к свержению конституционного строя Армении - адвокат Амрам Макинян 06/22/2020   11:51  |  Комментарий
Адвокат Амрам Макинян прокомментировал планы правящего блока Армении внести поправку в Конституцию, согласно которой полномочия ряда судей Конституционного суда будут прекращены.
"Идет подготовка к свержению конституционного строя, которая выразится в незаконном прекращении законодательной властью полномочий части судебной ветви власти", - написал Амрам Макинян на своей странице в Facebook, обращая на это внимание юристов.