Կորոնավիրուսից մահացած 16 անձանցից ամենաերիտասարդը 41-ամյա կինն է, ամենատարեցը՝ 88-ամյա կին 06/15/2020   11:16  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 17064 դեպք, որոնցից 6276-ն` առողջացած, 285-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10409 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 83600 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 397 նոր դեպք և 62 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 78 (տղամարդ), 61 (կին), 82 (տղամարդ), 56 (կին), 73 (տղամարդ), 60 (կին), 83 (տղամարդ), 73 (կին), 57 (տղամարդ), 42 (կին), 56 (կին), 71 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 88 (կին), 83 (տղամարդ) և 41 (կին)  տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 94 է:
11:00 15/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն ավելացել է 397-ով
16:16 14/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՈւժեղացված ստուգայցեր մայրաքաղաքի և Կոտայքի մարզի հյուրանոցառեստորանային համալիրներում
11:23 14/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿորոնավիրուսով վարակվելու 663 նոր դեպք է գրանցվել
12:48 13/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԳյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 66 հիվանդ է բուժվում, 56-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է
01:21 13/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդ ջան վիդեո արեք, խնդրում եմ, դրեք Ձեր էջում, լինքը ուղարկեք ինձ. Նիկոլ Փաշինյան

В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались 16 человек: Минздрав представил подробности 06/15/2020   11:40  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 16 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина (78 лет), женщина(61 год), мужчина(82 года), женщина(56 лет), мужчина(73 года), женщина(60 лет), мужчина(83 года), женщина(73 года), мужчина(57 лет), женщина (42 года), женщина (56 лет),мужчина(71 год), мужчина(72 года), женщина(88 лет), мужчина(83 года), женщина(41 год). У всех были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в ведомстве.
В Минздраве также проинформировали, что накануне скончались еще трое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Количество таких случаев 94.
За истекшие сутки в Армении коронавирус подтвердился у  397 человек, выздоровели 62  пациента.
По положению на утро понедельника, 15 июня, в Армении выявлен 17064 случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 285 пациентов, излечились 6276 человек. Фактически на лечении в данный момент находятся 10409 пациентов. Всего проведено 83600 тестов.
11:06 15/06/2020  |  КоронавирусЗа сутки в Армении выявили 397 новых случаев заражения коронавирусом, 16 человек скончались