Բերման է ենթակվել 17 անձ՝ ոստիկանների պահանջը չկատարելու հիմքով 05/20/2020   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ադեկվադ» միաբանության անդամ Արթուր Դանիելյանի աջակիցները բերման են ենթարկվել ոստիկանության ծառայողների օրինական պահանջը չկատարելու համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասաց Ոստիկանության լրատվական ծառայության աշխատակից Զարզանդ Գաբրիելյանը։
«Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու համար (ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը) 17 անձ բերվել է ոստիկանության կենտրոնական բաժին»,-ասաց Զարզանդ Գաբրիելյանը։
Նշենք, որ «Ադեկվադ» միաբանության անդամ Արթուր Դանիելյանն այսօր հրավիրվել էր Ոստիկանության 6-րդ վարչություն՝ հարցաքննության։ Այնտեղից բերման էին ենթարկվել Արթուր Դանիելյանի աջակիցները, նրանց թվում՝ ՀՀԿ անդամներ։
Մարդու իրավունքների պաշտպանն արձագանքել էր՝ նշելով, որ արագ արձագանքման խմբեր են մեկնել ոստիկանության կենտրոնական բաժին։

17 человек подвергнуты приводу в Ереване за невыполнение требований Полиции 05/20/2020   13:58  |  Лента новостей
Сторонники соучредителя ордена “Адеквад” Артура Даниеляна подвергнуты приводу за невыполнение законных требований сотрудников Полиции Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщил сотрудник пресс-службы Полиции Зарзанд Габриелян.
Он проинформировал, что за невыполнение законных требований сотрудников Полиции в центральный отдел доставлены 17 человек.
Отметим, что Артур Даниелян сегодня был вызван в шестое управление полиции на допрос. Собравшиеся у здания Полиции сторонники Даниеляна, среди которых также члены РПА, были подвергнуты оттуда приводу. На случившееся отреагировал омбудсмен Армении. Он сообщил,что в центральный отдел Полиции выехали группы быстрого реагирования.
15:43 10/06/2019  |  Криминальная хроникаАртура Даниеляна задержали, это политическое преследование - Константин Тер-Накалян
15:37 10/06/2019  |  Криминальная хроникаАртура Даниеляна подвергли приводу за угрозы в адрес Никола Пашиняна(Видео)
15:18 10/06/2019  |  Криминальная хроникаПолицейские подвергли приводу главу партии "Адеквад” Артура Даниеляна: его вывели из офиса в наручниках