Արսեն Թորոսյան. Գավառում միջադեպի ժամանակ տուժած քաղաքացիներից ոմանց կյանքին վտանգ է սպառնում 04/29/2020   13:33  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 29-ին այցելել է Գավառի բժշկական կենտրոն, որտեղ տեղափոխվել են ապրիլի 28-ին Գավառում տեղի ունեցած միջադեպից վիրավորները։ Նախարար Արսեն Թորոսյանը շրջել է հիվանդասենյաներով։
«Իրավապահներն էլ պարզում են դեպքի հանգամանքները:Մենք մեր գործառույթները լիարժեք իրականացնում ենք, մեր միակ մտահոգությունը այս դեպքից հետո Գավառի ԲԿ-ի բնականոն աշխատանքը վերականգնելն է, որի համար այցելել եմ այստեղ:
Բարեբախտաբար բուժանձնակազմից վնասվածքներ ստացածներ չկան: Բնականաբար դատապարտում ենք տեղի ունեցածը հատկապես ԲԿ-ում, որովհետեւ փաստացի վտանգի տակ են եղել ոչ միայնայն քաղաքացիները, ում հետեւից հարյուրավոր մարդիկ եկել են հաշիվներ պարզելու, այլեւ այստեղ բուժում ստացող բազմաթիվ քաղաքացիներ»,-ասել է Թորոսյանը:
14:05 27/04/2020  |  ՄեկնաբանությունՆախարարն ինչո՞ւ մարտի սկզբին չէր համոզում վարչապետին, որ դադարեցնի քարոզարշավը և մնա տանը. Գեւորգ Գրիգորյան
14:29 21/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՀատկապես անհանգստացնող են վերջին օրերի դեպքերը բուժաշխատողների շրջանում. Արսեն Թորոսյան
10:42 17/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսով վարակված ծննդկանը առողջ երեխա է ունեցել. Ա.Թորոսյան
11:33 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆույնիսկ մեր հարևանների հետ համեմատած, բավական մեծ թվով թեստեր ենք անում. Արսեն Թորոսյան
19:55 15/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄի քանի ամիս առաջ դիակները շփոթել են ու այլազգի ներկայացուցչի դի էին ուղարկել Հայաստան. Սասուն Միքայելյան
12:43 13/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹեստավորման քանակը շաբաթ և կիրակի օրերին մեծացվել է. Հետազոտություններն իրականացվում են 6 լաբորատորիաներում. Արսեն Թորոսյան
16:46 11/04/2020  |  ՎերլուծություններԱ՛յ, թե ինչ է նշանակում «հմուտ կառավարում»
17:27 10/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսով վարակվածներից 8-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 40-ինը՝ ծանր․ Թորոսյան
17:19 10/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԹոքաբորբ ունեցող 180 պացիենտ կա․ առաջիկայում կորոնավիրուսից մահացած անձանց հերձելու համար նոր դիահերձարան կլինի

Жизнь некоторых пострадавших в результате инцидента в Гаваре в опасности - глава Минздрава 04/29/2020   13:54  |  Лента новостей
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян сегодня посетил медцентр Гавара, куда были госпитализированы пострадавшие в результате вчерашнего инцидента в городе.Никто в ходе вчерашнего инцидента в медцентре Гавара не был убит – Полиция АрменииЕго сопровождал губернатор Гегаркуникской области Гнел Саносян.Глава Минздрава Армении обошел медцентр.
В беседе с журналистами Арсен Торосян заявил об угрозе для жизни некоторых пострадавших граждан.
Он указал, что Минздрав свои функции выполняет в полной мере, и их задача восстановить норамальную работу медцентра после этого инцидента.
“К счастью, пострадавших среди медперсонала нет. Естественно, осуждаем произошедшее особенно в больнице, поскольку фактически в опасности оказались не только те граждане, к с которыми пришли выяснять отношения сотни людей, но и многочисленные граждане, проходящие здесь лечение”, - сказал Торосян.
По словам Торосяна, медоборудование, к счастью, не повреждено: поскольку в этой больнице оказывается неотложная медпомощь, принимаются роды, проводится диализ, в результате повреждения оборудования под угрозой оказалась бы и жизнь этих пациентов.