Տեղի է ունեցել կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստ 04/27/2020   12:11  |  Կորոնավիրուս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին հայտնում են կառավարությունից։
Փոխվարչապետ, արտակարգ դրության պարետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելելու քաղաքականության շրջանակում իրականացվող միջոցառումներին և հետագա անելիքները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տնտեսական, սոցիալական, կրթական, մշակութային և հանրային կյանքի մյուս ոլորտներում աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցերի: Մտքեր են փոխանակվել համաճարակաբանական խնդրի կառավարելիության, տեղաշարժի և տնտեսական գործունեության սահմանափակումների մեղմման հնարավորությունների, վերահսկողության մեխանիզմների և մի շարք այլ հարցերի շուրջ:
Նիստի արդյունքներով առաջիկայում կլինեն պարետի համապատասխան որոշումներ:
09:35 27/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳործնականում արձանագրեցինք, թե ինչ է նշանակում» ճգնաժամը՝ որպես հնարավորություն. Փաշինյան
19:39 26/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍկոմունալները չվճարելու պատճառով իրականացվում են անջատումներ. Մանե Թանդիլյան
15:06 25/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի որոշմամբ պետական համակարգում 50 նոր հաստիք կստեղծվի
11:58 25/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհակալ եմ Սերժ Թանկյանին իմ բանաստեղծության հիման վրա այս հրաշալի երգը գրելու համար. Փաշինյան
09:48 25/04/2020  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետը խնդրում է չկրկնել
16:07 23/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍուրեն Գալստյանը նշանակվել է արդարադատության նախարարության գլխավոր քարտուղար

В правительстве Армении обсудили возможности смягчения ограничений на передвижение и экономическую деятельность при ЧП 04/27/2020   12:32  |  Коронавирус
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось заседание Комиссии по координации работ по предотвращению распространения коронавируса в Республике Армения.Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Вице-премьер, комендант чрезвычайного положения Тигран Авинян коснулся мероприятий в рамках политики по предотвращению распространения коронавирусной инфекции и дальнейших шагов. В частности, были затронуты вопросы организации работ в экономической, социальной, образовательной, культурной и других сферах общественной жизни. Состоялся обмен мнениями об управляемости эпидемиологической ситуации, возможностях ослабления ограничений на передвижение и экономическую деятельность, механизмах контроля и ряде других вопросов.