Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ասո Դավիդյանի մահվան կապակցությամբ 04/23/2020   11:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել գիտնական և գործարար Ասո Դավիդյանի մահվան կապակցությամբ: Վարչապետի ուղերձում, մասնվորապես, ասված է. «Մեծ ցավով և ափսոսանքով ընդունեցի Ասո Դավիդյանի մահվան բոթը։ Ի սրտե ցավակցում եմ նրա բոլոր հարազատներին և մտերիմներին։
Ասո Դավիդյանի մահը մեծ կորուստ էր բոլորիս համար։ Նա ժամանակակից հայկական սփյուռքի և ԱՄՆ հայկական համայնքի ամենանշանավոր և կարկառուն դեմքերից էր, ով հայտնի էր ոչ միայն որպես տաղանդավոր գիտնական և գործարար, այլ նաև մեկենաս և առատաձեռն բարերար։
Մեծ դրվատանքի և երախտագիտության է արժանի հատկապես Հայաստանին ցուցաբերած նրա բազմամյա օժանդակությունը։ Հայաստանի անկախության տարիներին նրա միջոցներով և ջանքերով շուրջ երեք հարյուր պետական ծառայող և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչ կրթություն են ստացել և վերապատրաստվել ԱՄՆ Մասաչուսեթս նահանգի Թաֆթսի համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցում։
Ասո Դավիդյանը բովանդակալից և հագեցած կյանք է ապրել։ Նրա անցած ուղին և դավանած բարձր արժեքներն օրինակելի են մեր հասարակության և հատկապես երիտասարդ սերնդի համար։
Աստված հոգին լուսավորի»։
08:52 23/04/2020  |  ՄամուլԻշխանությունը գտել է Հայաստանի թիվ 1 քավորին Իջեւանի քաղաքապետ դարձնելու ուղին․ «Հրապարակ»
08:40 23/04/2020  |  ՄամուլՄոսկվայի ակնարկներն ու Երեւանի արագ արձագանքը. Փաշինյանը հանձնարարական է տվել․ «Փաստ»
08:33 23/04/2020  |  ՄամուլՆորաշենում թաղման ժամանակ տեղի ունեցած պատմությունն ավելի է լարել Փաշինյան-Ավինյան հարաբերությունները. «Հրապարակ»
16:57 22/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ցավակցել է Ռուբեն Շուգարյանի մահվան կապակցությամբ
12:33 22/04/2020  |  ՎերլուծություններԵրբևէ դատավոր Փաշինյանին կփոխարինի՞ վարչապետ Փաշինյանը
08:37 22/04/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը դիսկոմֆորտի մեջ է․ «Փաստ»
08:33 22/04/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանը վաճառում է բնակարանը. եկել է նոր տուն «ստեղծելու» ժամանակը․ «Հրապարակ»
18:28 21/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը նոր նշանակում է արել
09:18 21/04/2020  |  ՄամուլԵրկու տարվա «նորեկները» պաշտոնական արարողակարգին չեն տիրապետում․ «Իրատես»

“Большая потеря для всех нас”: Пашинян выразил соболезнования в связи с кончиной Асо Давидяна 04/23/2020   13:26  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной ученого и предпринимателя Асо Давидяна. В послании, которое приводит пресс-служба главы правительства, в частности, говорится:
“С глубокой скорбью и сожалением узнал о кончине Асо Давидяна. От всего сердца выражаю соболезнования всем его родным и близким.
Смерть Асо Давидяна - большая потеря для всех нас. Он был одним из самых известных и ярких представителей современной армянской диаспоры и армянской общины США, который был известен не только как талантливый ученый и предприниматель, но и как филантроп и щедрый меценат.
Он заслуживает высокой оценки и благодарности за свое многолетнее содействие Армении. За годы независимости Армении на его средства и благодаря его усилиям около трехсот государственных служащих и представителей гражданского общества получили образование и прошли переподготовку в Школе права и дипломатии Флетчера Университета Тафтса штата Массачусетс США.
Асо Давидян прожил содержательную и насыщенную жизнь. Пройденный им путь и исповедуемые им высокие ценности являются образцовыми для нашего общества и особенно для молодого поколения.