Սերժ Սարգսյանը վկայի կարգավիճակով հարցաքննվել է ԱԱԾ-ում քննվող մի գործով. փաստաբանների հայտարարություն 04/17/2020   16:50  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը անցյալ շաբաթ վկայի դատավարական կարգավիճակով հարցաքննվել է ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում քննվող մի գործով, որը չի քննվում կաշառք ստանալու առերեւույթ դեպքի առթիվ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի փաստաբանական թիմը։
«Հայտնում ենք, որ որոշ ԶԼՄ-ներում տարածված լուրը, իբրեւ ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի դեմ նոր քրեական գործ է հարուցվել, բացարձակ ապատեղեկատվություն է:
Նշենք նաեւ, որ պարոն Նախագահն անցյալ շաբաթ վկայի դատավարական կարգավիճակով հարցաքննվել է ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում քննվող մի գործով, որը չի քննվում կաշառք ստանալու առերեւույթ դեպքի առթիվ:
Հորդորում ենք զերծ մնալ ապատեղեկատվություն տարածելուց:
ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի փաստաբանական թիմ»:
09:15 17/04/2020  |  ՄամուլՄնում է ընդունել, որ Սերժ Սարգսյանը ճիշտ էր, բայց «դուխները» չի հերիքում․ «Իրավունք
08:48 17/04/2020  |  ՄամուլԻնչ է խոսել Սերժ Սարգսյանը «ապրիլյան հանձնաժողովում». մանրամասներ դռնփակ նիստից․«Ժողովուրդ»
20:00 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն ընդունել է, որ եղել են թերացումներ. Անդրանիկ Քոչարյան
19:14 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանձնաժողովի նիստին գալու իմ որոշումն ամբողջովին արդարացված էր. Սերժ Սարգսյան
19:12 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանի պատասխաններից որոշները սպառիչ էին, որոշները՝ ոչ. Խաչատրյանը՝ Սերժ Սարգսյանի հետ հարց ու պատասխանի մասին
16:32 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը մեզ հարցեր չի կարող տալ, հարցեր տվողը քննիչ հանձնաժողովն է. Անդրանիկ Քոչարյան
14:17 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՈւղիղ նայելով հանձնաժողովականների աչքերին` պատրաստվում եմ ասել այն, ինչ գիտեմ ու նաև այն, ինչ մտածում եմ. Սերժ Սարգսյան
14:05 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵկել է ժամանակը, երբ ես պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին. Սերժ Սարգսյանը ասուլիս կհրավիրի

Серж Саргсян был допрошен в статусе свидетеля по одному из расследуемых в СНБ дел - заявление адвокатов 04/17/2020 17:24 | Комментарий
Третий президент Армении Серж Саргсян на прошлой неделе был допрошен в статусе свидетеля по одному из расследуемых в следственном департаменте Службы национальной безопасности дел, которое ведется не по предполагаемому случаю получения взятки. Об этом говорится в заявлении, распространенном командой адвокатов Сержа Саргсяна.
“Сообщаем, что распространенные в ряде СМИ сведения о том, что против третьего президента РА Сержа Саргсяна возбуждено новое уголовное дело, - абсолютная дезинформация.Также отметим, что господин президент на прошлой неделе был допрошен в процессуальном статусе свидетеля по одному из расследуемых в следственном департаменте Службы национальной безопасности дел, которое ведется не по предполагаемому случаю получения взятки. Призываем воздержаться от распространения дезинформации”, - говорится в сообщении команды адвокатов экс-президента.