Եկել է ժամանակը, երբ ես պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին. Սերժ Սարգսյանը ասուլիս կհրավիրի 04/16/2020   14:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ժամանեց Ազգային ժողով մասնակցելու՝ Ապրիլյան քննիչ հանձնաժողովի նիստին: Նա լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց, որ եկել է իր խոսելու ժամանակը:
«Ես ձեզնից ավելի շատ եմ շահագրգռված շփվելու լրատվամիջոցների հետ մի պարզ պատճառով, որովհետև ոչինչ չունեմ թաքցնելու և իրոք եկել է ժամանակը, երբ ես պատրաստ եմ պատասխանել հարցերին: Ելնելով սրանից՝ ես դիմել եմ հանձնաժողովին իմ մասնակցությամբ նիստն արտակարգ դրության ավարտից հետո անցկացնելու համար, սակայն հանձնաժողովը նպատակահարմար համարեց նիստն անցկացնել այսօր»,-ասաց Սարգսյանը:
Նա շեշտեց, որ Ապրիլյան քառօրյայի հարցն այնքան կարևոր է, որ ոտքի վրա մեկ-երկու պատասխաններով չի կարող գոհացնել ո՛չ լրատվամիջոցներին, ո՛չ էլ հանրությանը:
«Ուստի ես ձեզ խոստանում եմ արտակարգ դրության ավարտից անմիջապես հետո կհրավիրեմ բոլոր լրատվամիջոցներին ու միայն Ապրիլյան իրադարձությունների հետ կապված կպատասխանեմ հարցերին»,-ասաց ՀՀ երրորդ նախագահը:
Նա նաև շեշտեց, որ մի քանի րոպե հետո իր գրասենյակը հայտարարություն կտարածի:
19:27 15/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը վաղը կմասնակցի ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի նիստին
13:42 15/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՍերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված՝ չհեռանալու մասին ստորագրություն խափանման միջոցը չի վերացվի. վերաքննիչ դատարանը մերժել է բողոքը

Серж Саргсян пообещал журналистам созвать пресс-конференцию после окончания режима ЧП 04/16/2020   14:27  |  Лента новостей
Третий президент Армении Серж Саргсян прибыл в Национальное собрание РА для участия в заседании следственной комиссии по изучению обстоятельств Апрельской войны.
“Я больше всех заинтересован в общении со СМИ по одной простой причине, потому мне нечего скрывать. Действительно, настало время, когда я готов ответить на вопросы. Исходя из этого, я обратился в комиссию по поводу проведения заседания с моим участием после истечения срока действия режима чрезвычайного положения. Однако комиссия сочла целесообразным провести заседание сегодня”, - заявил Серж Саргсян в беседе с журналистами.
Он подчеркнул, что вопрос об Апрельской четырехдневной войне настолько важен, что на ходу одними или двумя ответами не может удовлетворить ни СМИ, ни общественность.
“Посему я вам обещаю, что сразу после истечения срока действия режима чрезвычайного положения созову пресс-конференцию с участием всех СМИ и отвечу только на вопросы, связанные с Апрельскими событиями”, - сказал третий президент Армении.