Արմեն Ամիրյանին առնչվող քրեական գործն արդեն ՀՔԾ-ում է 04/16/2020   19:04  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն ստացել է ՀՀ մշակույթի նախկին նախարար Արմեն Ամիրյանի վերաբերյալ քրեական գործը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը:
Հիշեցնենք, որ ՔԿ-ն ավելի վաղ հաղորդագրություն էր տարածել, թե 2017թ. Կաննի կինոփառատոնին ՀՀ պատվիրակության մասնակցության ծախսերը հոգալու պատրվակով ՀՀ մշակույթի նախկին նախարարը «Տատիկիս վարսերը» ֆիլմի ռեժիսորից պահանջել և միջնորդավորված, մաս-մաս ստացել է նշված ֆիլմի նկարահանումների համար նախատեսված գումարներից շուրջ 6.800.000 դրամ գումար: Արմեն Ամիրյանը
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել էր, որ մամուլից է տեղեկացել, որ Հայաստանի իրավապահները քրեական գործ են հարուցվել, որտեղ շոշափվում է նաեւ իր անունը։ Ամիրյանը նշել է, որ ինքը չի հարցաքննել, չի հրավիրել հարցաքննության, նամակով էլ չի տեղեկացվել կամ հարցում չի արվել։
«Սուտն ու կեղծիքը մարդկության պատմության մեջ միշտ էլ ճակատագրական, քայքայիչ դերակատարում են ունեցել, բայց գոնե այս օրերին սուտը, կեղծիքը, կեղծ մատնությունը մեր կյանքում տեղ պետք չէ ունենան։
Փաստորեն ՀՀ քննչական կոմիտեն լսելով մեկ, կամ գուցե մի քանի բանսարկուի, կարող է քրեական գործ հարուցել և հետն էլ հրապարակային շեփորահարել, թե տեսեք -տեսեք նախկին նախարարը յուրացում է կատարել։
Ո՞վ է ինձ գումար տվել, այդ ու՞մ միջոցով եմ ստացել ձեր նշած գումարը։ Չկա որևէ մեկը, որ կարող է ասել, որ ինձ՝ Արմեն Ամիրյանին երբևէ գումար է տվել»,- հայտարարել է մշակույթի նախկին նախարարը։
17:37 16/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմեն Ամիրյանին առնչվող քրեական գործն ուղարկվել է ՀՔԾ
17:54 10/04/2020  |  ՄեկնաբանությունՉկա որևէ մեկը, որ կարող է ասել, որ ինձ՝ Արմեն Ամիրյանին երբևէ գումար է տվել. Արմեն Ամիրյան
15:45 10/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Ամիրյանը չի հարցաքննվել. Նա մամուլից է տեղեկացել քրեական գործի մասին
13:22 10/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀՀ մշակույթի նախկին նախարարի վերաբերյալ քրեական գործ է հարուցվել

Касающееся Армена Амиряна дело поступило в Спецслседственную службы Армении 04/17/2020   10:28  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба получила уголовное дело, касающееся бывшего министра культуры Армении Армена Амиряна. Об этом  в ответ на запрос "ФактИнфо" сообщила пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян.
Как ранее говорилось в сообщении СК, под предлогом покрытия расходов на участие армянской делегации в Каннском фестивале 2017 года бывший министр культуры РА потребовал от режиссера фильма “Локоны моей бабушки” и через посредников, по частям, получил порядка 6.800.000 драмов из суммы, предусмотренной для съемок указанного фильма.
Армен Амирян в беседе с "ФактИнфо" заявил, что узнал из прессы о том, что правоохранительные органы Армении возбудили уголовное дело, в котором фигурирует и его имя.
“Ложь и фальсификация в истории человечества всегда играли деструктивную роль, но хотя бы в эти дни вранья, фальсификаций и ложных доносов не должно было быть в нашей жизни. Фактически Следственный комитет РА, заслушав одного или, возможно, нескольких интриганов, может возбудить уголовное дело и к тому же публично трубить о том, что мол гляньте, бывший министр совершил присвоение. Кто дал мне деньги? Через кого я получил указанную вами сумму. Нет ни одного человека, который может заявить, что мне, Армену Амиряну, когда-либо давал деньги”, - сказал экс-глава Минкульта.
17:50 16/04/2020  |  Криминальная хроникаКасающееся Армена Амиряна дело направили в Спецследственную службу Армении
16:12 10/04/2020  |  Лента новостейАрмена Амиряна не допрашивали: он узнал об уголовном деле из прессы
17:10 29/11/2016  |  Лента новостейГлава Минкульта Армении рассказал президенту о новых инициативах ведомства
10:21 30/09/2016  |  ПрессаСМИ узнали причину поездок нового министра культуры Армении в США раз в полгода
13:36 29/09/2016  |  Лента новостейНовый глава Минкульта Армении разыграл жену, сообщив ей о планах посвятить большую часть своего времени другой
16:14 27/09/2016  |  Лента новостейНовым министром культуры Армении стал Армен Амирян
13:41 16/12/2015  |  Лента новостейАрмен Амирян назначен членом Совета Общественной телерадиокомпании
11:49 08/12/2015  |  Лента новостей Директор Общественного радио Армении Армен Амирян подал в отставку
10:18 08/09/2015  |  Пресса“Айкакан жаманак”: Армен Амирян не подтвердил, но и не опроверг информацию о своем возможном назначении главой Минкульта Армении