Կորոնավիրուսից մահացածը 66 տարեկան էր. կատարվել է ստորին վերջույթների ամպուտացիա. խոսնակ 04/15/2020   11:28  |  Կորոնավիրուս
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 66-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի ծանր թոքաբորբ։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը:
«Տղամարդն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություն՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, որի հետևանքով ձևավորվել է վերին մեզենտերիալ զարկերակների թրոմբոէմբոլիա։ Կատարվել է ստորին վերջույթների ամպուտացիա։ Ցավոք վերջինիս կյանքը չի հաջողվել փրկել։
Ունենք կորոնավիրուսային հիվանդության հաստատված 44 նոր դեպք և 32 առողջացածներ»,-նշել է նա:
11:07 15/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսից մահվան եւս մեկ դեպք է գրանցվել, ընդհանուրը` 17, իսկ վարակակիրների թիվը` 1111
09:54 15/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱշխարհում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվը հասել է 2 միլիոնի. Worldometers.info
09:06 15/04/2020  |  ՄամուլՄեկուսացվածների մեջ անհնազանդներ կան.«Հրապարակ»
16:47 14/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԳեղարքունիքի մարզի բնակչի մոտ կորոնավիրուսի երրորդ թեստը բացասական է. մարզպետ
14:14 14/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի կանխարգելման աշխատանքների կազմակերպման համար անհրաժեշտ են կրտսեր բուժաշխատողներ
13:44 14/04/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրցախում կորոնավիրուսի վարակման երեք աղբյուր կա, որոնցից երկուսն ամբողջությամբ վերահսկելի է. Արցախի պետական նախարար
10:57 14/04/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է մահվան 2 նոր դեպք, վարակակիրների թիվը հասել է 1067-ի

Минздрав Армении представил подробности смерти 66-летнего пациента с коронавирусом 04/15/2020   11:36  |  Коронавирус
В ереванской больнице "Сурб Григор Лусаворич" ("Святой Григорий Просветитель") скончался пациент с коронавирусом. Об этом сообщила пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян в среду на своей странице в Facebook.
"У  66-летнего пациента было двустороннее воспаление легких. У мужчины имелись также сопутствующие хронические заболевания: ишемическая болезнь сердца, из-за чего развилась тромбоэмболия. Ему ампутировали нижние конечности. К сожалению, спасти жизнь пациенту не удалось”, - написала Алина  Никогосян.
По состоянию на 15-ое апреля, в Армении выявлено еще 44 случая заражения COVID-19, еще 32 человека излечились. Общее число инфицированных увеличилось до 1111. Выздоровели 297 человек, 17 пациентов скончались.
17:38 14/04/2020  |  КоронавирусВласти Китая одобрили клинические испытания трех вакцин от коронавируса - РИА Новости
17:04 14/04/2020  |  КоронавирусТретий тест жителя Гегаркуника на коронавирус оказался отрицательным - губернатор