Երևանի մետրոպոլիտենը փակ է 04/01/2020   11:12  |  Կորոնավիրուս
Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենը փակ է: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում  գրել է մետրոպոլիիտենի մամուլի խոսնակ Տաթև Խաչատրյանը:
«Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտենը ՓԱԿ է։ Հարգելի ընկերներ, պարետի հանձնարարականով, մինչև ապրիլի 12-ը ներառյալ երկարացվել է արտակարգ ռեժիմի պայմաններում տեղաշարժի և տնտեսական գործունեության որոշ տեսակների նկատմամբ սահմանափակումները:
Նոր որոշմամբ ՝
Դադարեցվում է հանրային տրանսպորտի գործունեությունը՝ բացառությամբ երկաթուղային տրանսպորտի: Թույլատրվում է տաքսիների գործունեությունը:
Շարունակե'ք հետևել սահմանված կանոններին` պահպանելով ձեր, ձեր սիրելիների և ողջ հանրության առողջությունը»,- գրել է Տաթև Խաչատրյանը:
09:15 19/03/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՀոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում
10:08 18/03/2020  |  ՄամուլՄետրոյի նոր կայարան կառուցելու ծրագրից չեն հրաժարվել. Ներդրումային ծրագիրը կներկայացվի շուտով. մանրամասներ «Հրապարակ»

Ужесточение режима ЧП: Ереванский метрополитен временно закрыт 04/01/2020   11:21  |  Коронавирус
Ереванский метрополитен имени Карена Демирчяна временно закрыт из-за введенных ограничений. Об этом сообщила пресс-секретарь метрополитена Татев Хачатрян.
"Ереванский метрополитен имени Карена Демирчяна закрыт. Дорогие друзья, по решению коменданта, до 12-го апреля продлены ограничения на передвижения граждан и некоторые виды экономической деятельности в условиях чрезвычайного положения. По новому решению, прекращается работа общественного транспорта, за исключением железнодорожного транспорта. Разрешена деятельность такси", - напомнила она.
Татев Хачатрян призвала следить за установленными правила, поддерживая свое здоровье и здоровье близких и окружающих.
09:42 01/04/2020  |  КоронавирусДональд Трамп предрек США две "мучительные недели" в борьбе с COVID-19 - "Интерфакс"
09:18 01/04/2020  |  КоронавирусВ Армении прекращает работу общественный транспорт: власти ужесточают режим ЧП
18:04 31/03/2020  |  КоронавирусЕреван и Арарат лидируют по числу заразивших коронавирусом
17:11 31/03/2020  |  КоронавирусДополнительные силы будут привлечены для повышения эффективности контроля за ситуацией с коронавирусом в Армении - Авинян