Այս պահին Հայաստանում առկա է կորոնավիրուսի միայն 4 դեպք. ԱՆ 03/12/2020   10:00  |  Մեկնաբանություն
Նոր կորոնավիրուսի 3 նոր դեպքի մասին հայտարարելուց հետո համացանցում տարածվել է, իբր «Հետազոտության ընթացքում ևս 3 անձի մոտ է հայտնաբերվել»:Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ առողջապահության նախարարությունը։
«Այս «ինֆորմացիան» սկսել են արտատպել նաև լրատվամիջոցները:
Հարգելի ֆեյսբուքյան օգտատերեր, կոչ ենք անում հանրության շրջանում ավելորդ խուճապ չառաջացնել և ունենալ պատասխանատվության զգացում:
Այս պահին ընդհանուր առմամբ Հայաստանում առկա է 4 դեպք, որից մեկի մասին հայտարարվել է մարտի 1-ին և 3-ը` մարտի 11-ին:
Հետևե’ք միայն պաշտոնական լրահոսին»,-նշված է ԱՆ հայտարարության մեջ։
22:32 11/03/2020  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը մտադիր Է արտակարգ դրության համազգային ռեժիմ սահմանել կորոնավիրուսի պատճառով
22:10 11/03/2020  |  Միջազգային լրահոսՊուտինին խնդրել են օգնել Իտալիային կորոնավիրուսի հարցում
21:05 11/03/2020  |  Միջազգային լրահոսԱՀԿ-ն հայտարարել է կորոնավիրուսի համաճարակի մասին
20:46 11/03/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀայաստանում կորոնավիրուսի երեք նոր դեպք է գրանցվել
17:17 11/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունը ձեռնարկում է միջոցներ Իտալիայում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների վերադարձնելու համար. Դեսպանատուն
16:43 11/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում Կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող միջոցառումների շրջանակում բոլոր քրեակատարողական հիմնարկներում իրականացվում են անհրաժեշտ աշխատանքներ
16:39 11/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՂազախստանում ՀՀ դեսպանությունը, կորոնավիրուսի հետ կապված դիմում է ՀՀ քաղաքացիներին

Минздрав Армении назвал число заразившихся новых коронавирусом в стране и призвал не сеять панику 03/12/2020   10:08  |  Комментарий
Министерство здравоохранения Армении сообщает,  что в общей сложности в стране зафиксировано 4 случая заражения коронавирусом нового типа.
“После вчерашнего заявления о трех новых случаях инфицирования коронавирусом в Сети тиражировались сведения о том, что якобы "в результате исследования (вирус) выявлен у еще трех лиц". Эту “информацию” стали перепечатывать также СМИ”, - говорится в заявлении.
"Уважаемые пользователи соцсети Facebook, призываем не сеять лишнюю панику среди общественности проникнуться чувством ответственности. Следите только за официальными новостями. По состоянию на данный момент в общей сложности в стране зафиксировано 4 случая заражения коронавирусом - о первом было объявлено 1 марта, а об остальных трех - 11 марта", - говорится в заявлении Минздрава.
15:36 11/03/2020  |  Международные новостиЧисло погибших от коронавируса в Иране превысило 350 человек
14:31 11/03/2020  |  Международные новостиВ Грузии сообщили о первом заражении ребенка новым коронавирусом
09:57 11/03/2020  |  Международные новостиВ Грузии число зараженных новым коронавирусом выросло до 23 человек
09:44 11/03/2020  |  Международные новостиВ Москве запретили массовые мероприятия с участием более 5 тыс. человек