Երկու ձեռքերս կկտրեմ, թույլ չեմ տա հպարտ քաղաքացու ձայնը որևէ մեկը կեղծի. Փաշինյան 03/10/2020   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Մեղրիում «այո»-ի քարոզարշավի ժամանակ արձանագրել է, որ հեղափոխությունից հետո բոլոր ընտրություններն արդար են եղել և նույնիսկ մեկ գյուղապետ չկա, որի ընտրությունը եղել է պարտադրաբար։ Նա անդրադարձել է խոսակցություններին, թե իշխանություններն անգամ պատրաստ են կեղծել հանրաքվեի արդյունքները։
«Ախր դուք ինչ եք հասկանում ընդհանրապես։ Հիշու՞մ եք Սերժ Սարգսյանի հետ բանավեճի ժամանակ ասում էի՝ Դուք չեք հասկանում Հայաստանում ինչ է կատարվում, ինքն էլ ծիծաղում էր։ Հիմա այդ բոլոր մարդիկ չեն հասկանում Հայաստանում ինչ է կատարվում։ Հայաստանում ընտրություններ կեղծելու էջը փակված է։ Երկու ձեռքերս կկտրեմ, թույլ չեմ տա արժանապատիվ, հպարտ քաղաքացու ձայնը որևէ մեկը կեղծի, և այդ կեղծողի ձեռքերն առավել ևս կկտրեմ»,-հանրահավաքի ժամանակ ասաց Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց՝ այն պահին երբ ժողովուրդը, Հայաստանի հպարտ քաղաքացի կորոշի, որ ինքը պետք է ուրիշ գործով զբաղվի, նույն պահին կլքի պաշտոնն ու այլ գործով կզբաղվի։
«Ես առաջին օրվանից ասել եմ, դատական գործերին չեմ միջամտելու, դատավորներն ինչ ուզում են թող անեն, դրանից հետո ի՞նչ է տեղի ունենում, ասում են դե լավ է, որ երկրի ղեկավարը չի ուզում «կոնտրոլ» անի համակարգը, եկեք մենք «կոնտրոլ» անենք դատական համակարգը։ Սրանց խելքին աշեցեք»,-խոսելով ՍԴ-ի մասին ասաց Փաշինյանը։
Շարունակելով խոսքը, վարչապետն ասաց, որ այս հանրաքվեով պետք է կտրվեն անտեսանելի ձեռքերը նույնպես պետք է կտրվեն. «Դրանց բոլորի շոշափուկները, իրենց կեղտոտ ձեռքերով, որ ուզում են Հայաստանը հետ գլորեն դեպի կոռուպցիայի, հուսահատության, «բեսպրեդելի», օլիգարխիայի, հաստագլուխների ժամանակներ, այդ անտեսանելի ձեռքերը մենք Սահմանադրական հանրաքվեով պետք է կտրենք»։
14:04 10/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲա Սարգսյանը հո տենց էժան տղա չէ, պիտի ասի՝ դու էլ պետք է լինես ՍԴ-ի նախագահ, Հրայր ջան. Փաշինյան
12:01 10/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն քոչարյանասերժական ժառանգության վերջին մնացորդն է Հայաստանում և այն պետք է հեռանա. Նիկոլ Փաշինյան
10:17 10/03/2020  |  ՄամուլՓաշինյանի հայտարարությունից հետո Կառուցապատող ընկերություններն անորոշության մեջ են հայտնվել. «Ժողովուրդ»
09:53 10/03/2020  |  ՄամուլԳեներալն ի՜նչ իմանար, որ 7 տարի անց իր ոտնահետքերով անցնելու է ՀՀ վարչապետը. «Իրատես
09:39 10/03/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն արժեզրկում է հեղափոխությունը. «168 ժամ»
09:23 10/03/2020  |  Մամուլ«Կոշ» ՔԿՀ պետը հարցաքննվել է. Նիկոլ Փաշինյանի դեմ հարձակման գործո՞վ. «Ժողովուրդ»
09:19 10/03/2020  |  ՄամուլԵվրոպացի բարձրաստիճան պաշտոնյաները մերժել են Փաշինյանին. «168 ժամ
09:17 10/03/2020  |  ՄամուլՍյունիքն աժիոտաժի մեջ է. ինչպես են պատրաստվում Նիկոլ Փաշինյանին եւ ով է նրան ուղեկցելու. «Ժողովուրդ»

Пашинян заявил, что отрежет себе обе руки, но не допустит фальсификации результатов референдума 03/10/2020 15:25 | Лента новостей
Премьер-министр Армении в ходе агитации в Мегри в пользу поправок в Конституцию страны заявил, что отрежет себе обе руки, но не допустит фальсификации результатов референдума.
“После революции все выборы в стране были справедливыми. Нет даже одного главы сельской администрации, которого избрали по принуждению”, - заявил Пашинян, комментируя разговоры о готовности властей сфальсифицировать результаты референдума.
“Что вы понимаете вообще. Помните, в ходе дебатов с Сержем Саргсяном я говорил, что Вы не понимаете, что происходит в Армении, а он в ответ на это смеялся. Теперь все эти люди не понимают, что происходит в Армении. Страница истории фальсификаций выборов в Армении закрыта. Я отрежу себе обе руки, не позволю, чтобы кто-либо сфальсифицировал голос достойного и гордого гражданина страны. А руку фальсификатора тем более отрежу”, - заявил он.
Он подчеркнул, что в тот момент, когда народ решит, что ему стоит заняться другим делом, в тот же момент он оставит свой пост и займется другим делом.
“Я с первого же дня заявил, что не буду вмешиваться в судебные дела, а судьи могут делать то, что хотят. Что произошло после этого? Говорят, раз руководитель страны не хочет “контролировать” судебную систему, давайте мы ее проконтролируем. Ишь чего удумали!”- заявил Пашинян, коснувшись ситуации вокруг Конституционного суда.
Он отметил, что этим референдумом должны быть отрезаны и незримые руки. “Все их щупальца, грязные руки, которыми они хотят отбросить Армению назад, в эпоху коррупции, отчаяния, “беспредела”, олигархии…Мы должны отрезать эти невидимые руки посредством конституционного референдума , - заявил Пашинян. ”