Հրայր Թովմասյանն ընդունել է ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ պատվիրակությանը 03/05/2020   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
2020 թվականի մարտի 5-ին Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանն ընդունել է Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի (ԺՀՄԻԳ) պատվիրակության անդամներին։
Այս մասին հայտնում են ՍԴ աշխատակազմից։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում իրականացվող դատաիրավական ոլորտի բարեփոխումներին, օրենսդրական գործընթացներին, օրենսդրության ոլորտում առկա խնդիրներին։ Պատասխանելով հյուրերի հարցերին՝ Հրայր Թովմասյանը մանրամասներ է ներկայացրել Սահմանադրական դատարանի գործունեության, վերջին ժամանակաշրջանում Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծավալվող իրադարձությունների մասին եւ այլն։
Անդրադարձ է կատարվել նաեւ Սահմանադրության մեջ կատարվող փոփոխությունների գործընթացին, այդ հարաբերություններում Սահմանադրական դատարանի մասնակցության սահմանադրական կարգավորումներին, Սահմանադրական դատարանի բնականոն գործունեության ապահովման խնդիրներին եւ այլն։

Грайр Товмасян встретился с делегацией БДИПЧ/ОБСЕ 03/05/2020   16:15  |  Лента новостей
Председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян сегодня, 5 марта, принял делегацию БДИПЧ/ОБСЕ. Об этом сообщает пресс-служба КС.
Собеседники коснулись проводимых в судебно-правовой сфере реформ в Армении, законодательных процессов, актуальных проблем в законодательной сфере. Отвечая на вопросы гостей, Грайр Товмасян представил подробности деятельности КС, а также разворачивающихся в последнее время вокруг Конституционного суда событий и т.д.
Сообщается, что речь также зашла о процессе внесения поправок в Конституцию, к конституционным норм регулирования участия Конституционного суда в данных отношениях, задачах по обеспечению естественной деятельности КС и пр.
14:51 12/02/2020  |  КомментарийАрсен Бабаян: Арарат Мирзоян фактически мне доверяет больше, чем Алену Симоняну