Եւս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցել. Փաշինյան 03/03/2020   09:23  |  Մեկնաբանություն
Սիրելի հայրենակիցներ, երեկվա իմ ուղիղ եթերից հետո եւս 8 կասկածելի դեպքի թեստավորում է տեղի ունեցել՝ բոլորը բացասական պատասխանով, այսինքն՝ կորոնավիրուս չի ախտորոշվել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր միակ հաստատված ախտորոշմամբ պացիենտի վիճակը նույնն է. նույնիսկ ջերմություն չունի: «Գոլդեն փելիսի» ժողովուրդը նույնպես լավ են»,-գրել է վարչապետը։
Վերջինս վստահեցնում է՝ եթե իրավիճակում փոփոխություն լինի, կտեղեկացնի. «Եթե այս թեմայով բան չհաղորդեմ, ուրեմն ամեն ինչ այնպես է, ինչպես գիտեք: Դուխով»,-գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ մարտի 2-ին, կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի ընդլայնված նիստն ամփոփելիս Նիկոլ Փաշինյանը նշել էր, որ կորոնավիրուսով հիվանդացության նոր դեպք չկա, սակայն կա 9 կասկածելի դեպք. «Այս պահի դրությամբ սպասում ենք 9 թեստի պատասխանի, որոնց մասին հանրությանը կտեղեկացնենք»,-նշել էր վարչապետը։ Ավելի ուշ ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի միջոցով վարչապետը տեղեկացրեց, որ 9 կասկածելի դեպքերով թեստերի պատասխանները ստացվել են և դրանք բոլորն էլ բացասական են։
18:41 02/03/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԵԽ Մարդու իրավունքների և օրենքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրենին

Результаты еще 8 тестов на новый коронавирус оказались отрицательными – Пашинян 03/03/2020   09:44  |  Лента новостей
Результаты тестирования еще 8 человек с подозрением на заражение новым типом коронавируса оказались отрицательными, сообщил в среду премьер-министр Армении никол Пашинян.
“Состояние единственного пациента, у которого подтвердился диагноз (коронавирус – Прим. ред.), не претерпело изменений; он даже не температурит", - написал премьер на своейс транице в Facebook.
По его словам, граждане, находящиеся на карантине в отеле "Golden Palace", также чувствуют себя хорошо.
"Если ситуация изменится, я вас проинформирую. Если я ничего не сообщу по этой теме, значит, дело обстоит так, как вам уже известно", - добавил Пашинян.
Накануне премьер сообщил, что результаты тестирования 9 человек с подозрением на коронавирус также оказались отрицательными.
13:31 02/03/2020  |  Международные новостиУ летевшего через Москву иностранца диагностировали коронавирус
12:17 02/03/2020  |  Лента новостейАрмения временно введет визовый режим с Ираном из-за коронавируса – Пашинян