Հայաստանը ժամանակավորապես դադարեցնում է Իրանի հետ հաղորդակցությունը 02/23/2020   19:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կառավարությունը երկու շաբաթով կդադարեցնի Իրանի հետ հաղորդակցությունը: Այս մասին տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Հիմնվելով ՀՀ Պետական սահմանի մասին օրենքի 16-րդ հոդվածի վրա, որը վերաբերում է վարակիչ հիվանդությունների տարածման սպառնալիքի դեպքում պետական սահմանով հաղորդակցության ժամանակավոր դադարեցմանը, կառավարությանը արտահերթ հեռակա որոշում կընդունի Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ հաղորդակցությունը 2 շաբաթով դադարեցնելու մասին։
Մասնավորապես, կդադարեցվի Իրան-Հայաստան օդային հաղորդակցությունը ու Մեղրիի սահմանային անցակետով անձանց մուտքը Հայաստան։
Տեղեկացնում եմ նաև, որ վաղը առավոտյան տեղի կունենա Կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում կքննարկենք մեր հետագա քայլերը, հավանական սցենարները ու դրանցից բխող միջոցառումները։ Այս հանձնաժողովը, ի դեպ, գործում է հունվարի 31-ից։
Ամեն դեպքում՝ հարկ եմ համարում ընդգծել, որ խուճապային տրամադրություններ տարածելու ոչ մի հիմք չկա: Նման գործողությունները բոլոր դեպքերում վնասակար են», - ֆեյսբուքում գրել է վարչապետը։
16:21 23/02/2020  |  Միջազգային լրահոսՄահացել է կորոնավիրուսով բռնված զբոսանավի երրորդ ուղևորը
13:49 23/02/2020  |  Միջազգային լրահոսՉինաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսից 97 մարդ է մահացել
10:29 23/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԻրան-Հայաստան սահմանի փակումը մեր ազգային անվտանգության շահերից բխող անհրաժեշտություն է. Էդմոն Մարուքյան
16:11 22/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի առողջապահության նախարարություն ի սկզբանե ուշացրեց սահմանային անցակետերում հսկողությունը. Գեւորգ Գրիգորյան
14:57 22/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանում կհասկանան, եթե կորոնավիրուսի պատճառով Հայաստանը ժամանակավորապես վիզային ռեժիմ սահմանի. Գոհար Իսկանդարյան
00:26 22/02/2020  |  Միջազգային լրահոսՉինական կորոնավիրուսը խոստացել են վերացնել մինչեւ մարտի վերջը
15:35 21/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻրանում կորոնավիրուսով վարակման 13 նոր դեպք Է գրանցվել
15:33 21/02/2020  |  ՄեկնաբանությունԱրսեն Թորոսյանն անդրադարձել է Իրանում գրանցված կորոնավիրուսի դեպքերին

Армения временно перекроет границу с Ираном из-за коронавируса - Пашинян 02/24/2020   00:10  |  Актуальная тема
Правительство Армении примет внеочередное заочное решение о прекращении коммуникаций с Исламской Республикой Иран сроком на две недели, написал премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook.
По словам премьера Армении, данное решение основано на статье 16 закона РА о госгранице, которая предусматривает временное прекращение коммуникаций через государственную границу при угрозе распространения инфекционных заболеваний.
В частности, как сообщил Пашинян, будет прекращено воздушное сообщение Иран-Армения и въезд людей в Армению через пограничный пункт в Мегри.
"Также сообщаю, что завтра утром состоится заседание комиссии по предотвращению распространения коронавируса, в ходе которого будут обсуждены наши дальнейшие шаги, возможные сценарии и вытекающие из них меры", - сообщил Никол Пашинян, напомнив, что комиссия действует с 31 января.
Он подчеркнул, что каких-либо оснований для панических настроений нет. “Такие действия в  любом случае вредны”, - написал Пашинян.
10:46 20/02/2020  |  Международные новостиДва человека скончались в Иране из-за вызванной коронавирусом болезни
09:13 18/02/2020  |  Международные новостиВ Китае число жертв коронавируса превысило 1,8 тыс. человек
16:54 17/02/2020  |  Международные новостиРоссиянка заразилась коронавирусом на круизном лайнере в Японии