02/13/2020   23:48  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Մ6-ի երթևեկությունը վերականգնվել է Մ6, Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի՝ Վանաձորից դեպի Ալավերդի 21-րդ կիլոմետրին տեղի էր ունեցել ջրագծի վթար, ինչի հետևանքով վնասվել էին ճանապարհի կողնակը և...
02/13/2020   23:40  |  ԼՐԱՀՈՍ Ո՛Չ Սերժի կոստյումին. «Համահայկական ազգային համաձայնությունն»-ը (ՀԱՀ) հանդես է եկել հայտարարությամբ ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆՈՒԹՅՈՒՆ շարժումը հայտարարում է՝ 2015 թվականի ՀՀ Սահմանադրությունը չի բխում ՀՀ անկախության հռչակագրի 9-րդ դրույթից, դեմ է ժողովրդավարության հիմնարար սկզբունքներին ու ոչ...
02/13/2020   22:49  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ պաշտպանության նախարարը պաշտոնական այցով ժամանել է Բելառուսի Հանրապետություն Փետրվարի 13-ին  մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի պաշտոնական այցը Բելառուսի Հանրապետություն։ Այցի առաջին օրը կայացել է Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Բելառուսի Հանրապետության...
02/13/2020   22:29 Անգելա Մերկելն իր խոսքում Հայաստանի դատաիրավական բարեփոխումների համատեքստում հիշատակել է Վենետիկի հանձնաժողովը Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Մերկել-Փաշինյան հանդիպման տեսագրությանը: Նա մասնավորապես գրել է. «Չեմ կողմնորոշվում, դուք ավելի շատ պաթոլոգիկ խաբեբանե՞ր եք թե՞...
02/13/2020   22:13  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ԳԴՀ Եվրոպական հարցերով պետնախարար Միխայել Ռոթի հետ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պատվիրակության կազմում Գերմանիա ժամանած ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 13-ին հանդիպեց ԳԴՀ Եվրոպական հարցերով պետնախարար Միխայել Ռոթին: Նախարար Մնացականյանը...
02/13/2020   21:52  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ Վանաձորից դեպի Ալավերդի 21-րդ կմ վրա ջրագծի վթարի պատճառով ճանապարհահատվածը ժամանակավորապես փակ է Մ6, Վանաձոր-Ալավերդի-Վրաստանի սահման միջպետական նշանակության ավտոճանապարհի՝ Վանաձորից դեպի Ալավերդի 21-րդ կիլոմետրի վրա տեղի է ունեցել ջրագծի վթար: Վթարի հետևանքով ջուրը վնասել է ճանապարհի կողնակի...
02/13/2020   21:41  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունը Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական Ժողովի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման և դատապարտման վերաբերյալ բանաձևի առնչությամբ Բարձր ենք գնահատում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ժողովրդական Ժողովի՝ Օսմանյան Պետության կողմից իրականացված հայ ժողովրդի ցեղասպանության ճանաչման և դատապարտման վերաբերյալ բանաձևի ընդունումը:...
02/13/2020   21:20  |  ԼՐԱՀՈՍ Հանրաքվեի դրված հարցը զուտ քաղաքական է և որևէ կապ չունի իրավունքի և օրենքի հետ. Ավետիք Իշխանյան Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը հանրաքվեի վերաբերյալ ևս մեկ արձագանք է տեղադրել ֆեյսբուքյան իր էջում: Նա մասնավորապես գրել է. «ՆՈՐԻՑ ՀԱՆՐԱՔՎԵԻ ՄԱՍԻՆ Այն որ հանրաքվեի դրված հարցը զուտ...
02/13/2020   20:54 Հայտնի են Դրեյփերի համալսարանում սովորելու մեկնող հաղթողները Դրեյփերի համալսարանում պետական կրթաթոշակով սովորելու համար հայտարարված մրցույթի արդյունքներն արդեն հայտնի են: Սա ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության կողմից հայտարարված կրթական...
02/13/2020   20:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Բեռլինում տեղի են ունեցել հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ Բեռլինում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հանդիպումը: Գերմանիայի կանցլերը ողջունել և կարևորել է ՀՀ վարչապետի այցը` վստահություն հայտնելով, որ...

02/13/2020   18:10  |  Интересно знать Медики перечислили продукты, способные сделать человека счастливее Специалисты из клиники Майо в американском штате Аризона перечислили продукты, способные улучшить психическое здоровье человек.
02/13/2020   18:00  |  Комментарий Юрист Рубен Меликян сообщил о начале консультаций для формирования агитационного фронта "НЕТ" Рубен Меликян также озвучил цели инициативы.
02/13/2020   17:37  |  Лента новостей Германия поддерживает реализуемые в Армении судебно-правовые реформы: в Берлине прошла встреча Пашиняна и Шойбле Вольфганг Шойбле выразил уверенность, что визит премьер-министра в Берлин придаст новый импульс дальнейшему развитию и укреплению армяно-германских отношений.
02/13/2020   17:20  |  Лента новостей "Дашнакцутюн" призывает граждан Армении бойкотировать референдум по поправкам в Конституцию В АРФД заявили, что нынешняя политическая власть, не последовав многочисленным призывам и предостережениям, вовлекает страну в очередную авантюру.
02/13/2020   16:57  |  Из жизни Житель Индии ошибочно диагностировал у себя коронавирус и покончил с собой Несколько дней подряд он чувствовал симптомы простуды и ошибочно диагностировал у себя коронавирус.
02/13/2020   16:36  |  Лента новостей В Степанакерте прокомментировали информацию о встрече Турала Гянджалиева с Анджеем Каспршиком Давид Бабаян подчеркнул, что “азербайджанской общины Карабаха” не существует, это фейк-понятие.
02/13/2020   15:43  |  Лента новостей Пашинян прибыл с рабочим визитом в Германию Премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Федеративную Республику Германия.
02/13/2020   15:30  |  Лента новостей Парламент Сирии признал Геноцид армян Парламент Сирии на заседании в четверг, 13 февраля, принял резолюцию о признании и осуждении Геноцида армян.
02/13/2020   15:25  |  Актуальная тема Парламент Сирии вынесет на голосование резолюцию о признании и осуждении Геноцида армян Парламент Сирии сегодня вынесет на голосование резолюцию о признании и осуждении Геноцида армян, спланированного и осуществленного Османской Турцией в конце 19-го и в начале 20 века.
02/13/2020   15:16  |  Международные новости В Тегеране опровергли слухи об отставке Хасана Рухани Правительство Ирана опровергло появившиеся в стране слухи об отставке президента Исламской республики Хасана Рухани.