01/22/2020   18:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Ունենք ամբողջական գործիքակազմ, որպեսզի մոնոպոլ շուկաների գոյացում թույլ չտանք. Տիգրան Ավինյան   «Յուքոմ» ընկերության կողմից հայտ է ներկայացվել Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով «Բիլայն» ընկերությունը գնելու վերաբերյալ։ Ազգային ժողովում այս մասին...
01/22/2020   17:55  |  ԼՐԱՀՈՍ Դատախազությունն ուսումնասիրում է Արթուր Վանեցյանի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումը Դատախազությունն ուսումնասիրում է վարչապետի ընտանիքի դեմ հակաքարոզչությունը ԱԱԾ նախկին տնօրենի կողմից համակարգվելու վերաբերյալ մամուլի հրապարակումը։  Հիշեցնենք, որ նման հրապարակմամբ հանդես էր...
01/22/2020   17:49  |  Քրեական խրոնիկոն Դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին կրակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Տաթևիկ Գրիգորյանի աշխատասենյակի պատուհանին կրակելու դեպքի առթիվ Ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրնսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին...
01/22/2020   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ Մեր և Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի հայտարարություններում հակասություն չեմ տեսնում. Մհեր Գրիգորյան Ես մեր հայտարարություններում հակասություն չեմ տեսնում։ Ես էլ չեմ բացառում՝ «Գազպրոմ Արմենիան» կարող է գազի սակագինը բարձրացնելու հայտ ներկայացնի, ուղղակի չեմ էլ պնդում։ Խորհրդարանում...
01/22/2020   17:37  |  ԼՐԱՀՈՍ Տեղի է ունեցել Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության և պետական այլ մարմինների միջև էլեկտրոնային հաղորդակցությանն առնչվող որոշման նախագծի աշխատանքային քննարկումը Արդարադատության նախարարության «Օրենսդրության զարգացման և իրավական հետազոտությունների կենտրոն» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ այսօր տեղի է ունեցել «Դատարանների և հարկադիր կատարումն...
01/22/2020   17:13  |  ԼՐԱՀՈՍ Արսեն Թորոսյանի առաջարկի վերաբերյալ կառավարությունը միասնական դիրքորոշում չունի. Պարզաբանում է Փաշինյանը Առողջապահության համապարփակ ապահովագրության վերաբերյալ ՀՀ կառավարությունը միասնական դիրքորոշում չունի։ Այս մասին ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ի...
01/22/2020   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ Եթե անձն այնպիսի առողջական վիճակ ունի, որն անհամատեղելի է կալանքին, նման միջոցներ չպետք է կիրառվեն. Ռուստամ Բադասյանը՝ Մանվել Գրիգորյանի մասին Փաստ է, որ եթե անձն այնպիսի առողջական վիճակ ունի, որն անհամատեղելի է կալանքի կամ ազատազրկման հետ, նման միջոցներ չպետք է կիրառվեն։ Ազգային ժողովում այս մասին ասաց Արդարադատության նախարար Ռուստամ...
01/22/2020   16:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Չկան ՀԴՄ-ներ, որոնք պետությունն էժան կարող է վաճառել. ՊԵԿ նախագահ Կան երեք տնտեսվարող սուբյեկտներ, որոնք արդեն 2020 թվականի հունվարին ներմուծել են շուրջ 3000 ՀԴՄ սարքեր, որոնց ծրագրային ապահովումներն այժմ կատարվում են ՀԴՄ ՊՈԱԿ-ում։ Խորհրդարանում այս մասին ասաց...
01/22/2020   16:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Երեւան քաղաքի քննչական վարչության պետն ազատվել է աշխատանքից ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւանի քննչական վարչության պետ Ջոն Ֆարխոյանն աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել։ Հիշեցնենք, որ Ջ.Ֆարխոյանը 2018 թվականի հոկտեմբերին էր ՀՀ նախագահի կողմից պարգեւատրվել...
01/22/2020   16:32  |  ԼՐԱՀՈՍ Դժբախտ պատահարի հետևանքով պայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում.ՔԿ Հունվարի 21-ին դժբախտ պատահարի հետևանքով պայմանագրային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում նյութեր են նախապատրաստվում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՔԿ...

01/22/2020   12:47  |  Лента новостей Президент Армении в Давосе обсудил с главой Национального совета Швейцарии вопросы реализации совместных проектов Армен Саркисян в рамках стартовавшего в Давосе Всемирного экономического форума встретился с председателем Национального совета Швейцарской Конфедерации Изабель Море.
01/22/2020   12:43  |  Комментарий Наира Зограбян опубликовала фото с Гагиком Царукяном Депутат от парламентской фракции “Процветающая Армения” опубликовала в соцсети Facebook фотографию с лидером ППА Гагиком Царукяном.
01/22/2020   12:20  |  Лента новостей Пашинян назначил нового замминистра высокотехнологической промышленности Армении Гор Меликян назначен заместителем министра высокотехнологической промышленности Армении.
01/22/2020   12:01  |  Криминальная хроника В Ереване неизвестный выстрелил в окно кабинета судьи Татевик Григорян Неизвестный выстрелил в окно рабочего кабинета судьи ереванских районов Кентрон и Норк-Мараш Татевик Григорян.
01/22/2020   11:54  |  Лента новостей Адвокаты опровергли сообщения в СМИ о сыне Гагика Хачатряна Сын Гагика Хачатряна не был задержан. Обвинения в отмывании денег ему не предъявляли, заявили адвокаты.
01/22/2020   11:38  |  Криминальная хроника Материалы служебного расследования после комментария в адрес Грайра Товмасяна переданы в ССС Сотрудника Полиции Армении, оставившего в соцсети Facebook комментарий с угрозами в адрес председателя Конституционного суда РА Грайра Товмасяна, привлекли к дисциплинарной ответственности.
01/22/2020   10:49  |  Лента новостей Парламент Армении принял законопроект о банковской тайне Национальное Собрание Армении во втором и окончательном чтении приняло законопроект о банковской тайне.
01/22/2020   10:34  |  Лента новостей “Просвещенный” депутат предрек проблемы с антиворовским законом Национальное Собрание Армении во втором и окончательном чтении приняло законопроект о борьбе с криминальной субкультурой.
01/22/2020   10:11  |  Здоровье Ученые нашли эффективный способ лечения рака Ученые Университета Кардиффа в Великобритании обнаружили новый тип рецепторов иммунных клеток, что поможет разработать эффективный способ лечения злокачественных опухолей.
01/22/2020   09:53  |  Чрезвычайное просшествие В салоне пассажирского самолета авиакомпании Ryanair произошло задымление(ВИДЕО) Пассажиры лайнера засняли случившееся на видео.