01/22/2020   19:42  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը Կուտոյանի մահվան հանգամանքների բացահայտման գործում ակնկալում է նրա մերձավոր շրջապատի աջակցությունը Երբ ինձ զեկուցել են Գեորգի Կուտոյանի հետ կապված ահազանգի մասին, որովհետև ի սկզբանե ահազանգ է եղել, որից հետո ոստիկանության ներկայացուցիչները մեկնել են դեպքի վայր, իմ միակ հրահանգը եղել է հետևյալը՝...
01/22/2020   19:14  |  ԼՐԱՀՈՍ Հետևողականորեն շարունակելու ենք մտածված քայլերով առաջ գնալու քաղաքականությունը. Փաշինյան Այն դեպքերում, երբ անհրաժեշտ է կտրուկ գործել, մենք գործում ենք։ Խորհրդարանում այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ «Կառավարության համար բոլոր խնդիրներն առաջնահերթ են, որովհետև...
01/22/2020   19:05  |  ԼՐԱՀՈՍ Կներեք, թրիքոտ կաթով հնարավոր չէ բարեկեցություն ստանալ. Նիկոլ Փաշինյան «Մենք սովորել ենք, որ կաթը պետք է կթենք ձեռքով, ալյումինե դույլերով, ռեզինի սապոգներով եւ այդ կաթի մեջ, հազար ներողություն, պետք է անպայման գոմաղբի որոշակի արտադրություն...
01/22/2020   19:02  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի պատվիրակությանը   ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ Արմեն Հարությունյանն այսօր ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի հարևանության հարցերով գլխավոր տնօրինության Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի  և Արևելյան...
01/22/2020   18:52  |  ԼՐԱՀՈՍ Բացառված է «Գազպրոմ»-ում մարդատեղ ապահովելը. Մհեր Գրիգորյան Եթե «Գազպրոմ Արմենիա»-ում կան ավելորդ աշխատակիցներ, նրանք պետք է կրճատվեն։ Խորհրդարանում նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։  «Դա վերաբերում է...
01/22/2020   18:41  |  ԼՐԱՀՈՍ Կուտոյանի ընտանիքի անդամները պետք է լիարժեք համագործակցեն նախաքննության մարմնի հետ. Փաշինյան Գեորգի Կուտոյանի մահվան հետ կապված հիմնական վարկածը, որն այսօր քննվում է ինքնասպանության հասցնելն է։ Այս մասին այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ նշելով, որ դեպքի...
01/22/2020   18:33  |  ԼՐԱՀՈՍ Իրականում յոլա գնալն ավելի թանկ է. Փաշինյանը՝ ծննդատները փակելու մասին Ծննդատների հարցը շատ կարևոր է, և մենք այս թեմայի քննարկման արդյունքում պետք է ռազմավարական պատկերացումների գանք։ Խորհրդարանում այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով շուրջ...
01/22/2020   18:29  |  ԼՐԱՀՈՍ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը հանդիպել է ամերիկացի հանրահայտ սահմանադրագետի հետ Այսօր Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հ. Թովմասյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ-ի Իլինոյս նահանգի Ջոն Մարշալի անվան իրավաբանական համալսարանի պրոֆեսոր Էն Մ. Լուսինի հետ, ով սահմանադրական իրավունքի...
01/22/2020   18:26  |  Քաղաքացիական իրավունք ՀՅԴ-ն ընդդեմ Արման Բաբաջանյանի. Դատարանը հայցադիմումը վարույթ է ընդունել Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը վարույթ է ընդունել «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցության հայցն ընդդեմ ացրել ԱԺ անկուսակցական պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի։ Այս մասին...
01/22/2020   18:13  |  ԼՐԱՀՈՍ Փաշինյանը անասնաբույծներին մինչեւ հուլիսի 1-ը ժամանակ տվեց. Կամ-կամ «Ոչ մի պայմանով, ոչ մի պատճառաբանությամբ, ոչ մի դեպքում հուլիսի 2-ին այս թեմային չենք վերադառնալու»,-խորհրդարանում ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ...

01/22/2020   15:57  |  Криминальная хроника Глушителя на принадлежащем Георгию Кутояну пистолете в день его смерти не обнаружено Глушителя на принадлежащем бывшему директору Службы национальной безопасности Армении Георгию Кутояну пистолете марки Glock 34 в день инцидента, 17 января, не обнаружено.
01/22/2020   15:34  |  Лента новостей Следственных действий с участием судьи Давида Григоряна не проводится, но срок расследования дела продлен Решения о прекращении уголовного преследования судьи Давида Григоряна еще не вынесено.
01/22/2020   14:49  |  Информационная платформа Синоптики рассказали, какая погода ждет жителей Армении к концу недели Погода без осадков ожидается в Армении сегодня, 25 января, в ночь на 23-ое января и 26-27 января.
01/22/2020   14:37  |  Комментарий Артур Ванецян верит в успех выпавшей ему миссии "Наш народ будет жить благоустроенной, достойной жизнью, лелея большие мечты. Я буду следовать за выпавшей мне миссией. Нет иного варианта, кроме как добиться успеха", - написал Ванецян.
01/22/2020   14:02  |  Международные новости Президентом Греции впервые стала женщина Президентом Греции избрана Екатерина Сакелларопулу, председатель высшего административного суда Греции – Государственного совета.
01/22/2020   13:52  |  Лента новостей Армен Саркисян на полях Давосского форума встретился с президентом Иракского Курдистана Отметив, что Армения внимательно следит за происходящими на Ближнем Востоке процессами, президент Саркисян сказал, что наша страна считает важным развитие многопрофильных отношений с Ираком, в том числе с Иракским Курдистаном.
01/22/2020   13:31  |  Лента новостей Саркисян и Гахария заявили о наличии огромного потенциала для сотрудничества между Арменией и Грузией Президент Армении Армен Саркисян, участвующий во Всемирном экономическом форуме в Давосе, встретился с премьер-министром Грузии Георгием Гахарией.
01/22/2020   13:20  |  Криминальная хроника Вор в законе Отари Краснодарский объявлен в розыск Против вора в законе Отари Бойцова, известного в криминальных кругах как Отари Краснодарский, возбуждено уголовное дело по статье 210.1 УК РФ («Занятие высшего положения в преступной иерархии»).
01/22/2020   13:03  |  Международные новости Умер бывший премьер-министр Грузии Бывший премьер-министр Грузии Тенгиз Сигуа, возглавлявший правительство страны с 1992 по 1993 год, умер в возрасте 85 лет.
01/22/2020   12:57  |  Лента новостей Армянка впервые заняла пост министра в Ливане Армянка Вардине Оганян вошла в состав возглавляемого премьер-министром Хасаном Диабом нового правительства Ливана в качестве министра спорта и по вопросам молодежи.