Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոբերտ Աբելային՝ Մալթայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ 01/16/2020   11:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մալթայի վարչապետ Ռոբերտ Աբելային՝ Մալթայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Մալթայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Մաղթում եմ նորանոր հաջողություններ Ձեր պատախանատու առաքելության մեջ՝ միտված բարեկամ Մալթայի Հանրապետության բարգավաճմանն ու բարօրությանը:
Հայաստանը կարևորում է Մալթայի հետ բարեկամական կապերի հետագա ամրապնդումն ու խորացումն ամենատարբեր ոլորտներում: Վստահ եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ գործակցության օրակարգը կհամալրվի նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով՝ ի շահ մեր ժողովորդների»:
09:17 16/01/2020  |  ՄամուլԻշխանության դիրքերը թույլ ու խախուտ են մարզերում. Փաշինյանի կողմից հատուկ հանձնարարականներ են իջեցվել. «Փաստ»
18:56 15/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔննիչի աշխատասենյակում վարչապետի սելֆին պետք է կցվի հարցաքննության արձանագրությանը. սահմանադրագետ

Пашинян: Армения придает важность дальнейшему укреплению и углублению дружественных связей с Мальтой 01/16/2020   12:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание Роберту Абеле в связи с его избранием на пост премьер-министра Мальты. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
“Сердечно поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Республики Мальта. Желаю новых успехов в Вашей ответственной миссии, направленной на процветание и благоденствие дружественной Республики Мальта», - говорится в поласнии
Пашинян отметил, что Армения придает важность дальнейшему укреплению и углублению дружественных связей с Мальтой в самых разных сферах.
“Я уверен, что в период Вашего пребывания на посту благодаря совместным усилиям повестка дня двустороннего сотрудничества пополнится новыми программами и инициативами на благо наших народов”, - отмечается в поздравительном послании.