Գագիկ Խաչատրյանը հետազոտվում է «Աստղիկ» ԲԿ-ում 01/15/2020   16:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ֆինանսների նախկին նախարար, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին տեղափոխել են «Ասղտիկ» ԲԿ։ Նրա փաստաբանական խումբը տեղեկացրել է, որ նախօրեին բժշկական օգնության անհրաժեշտություն է առաջացել, և բժիշկներն արձանագրել են սրտաբանական և հրատապ այլ հետազոտությունների ու բուժման անհրաժեշտությունը։ Այսօր առավոտյան Գագիկ Խաչատրյանը «Երևան» ՔԿ-ից տեղափոխվել է «Աստղիկ» ԲԿ և ներկայումս գտնվում է բժիշկների վերահսկողության տակ։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Խաչատրյանն արդեն մոտ 6 ամիս է, ինչ կալանքի տակ է։ Նա մեղադրվում է 2008-2014թթ. պետական գործունեության ընթացքում թույլ տված ենթադրյալ պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և գույքի վատնման գործով։ Նրա փաստաբանները կալանավորումն անօրինական են համարում։

Гагика Хачатряна госпитализировали в медцентр “Астхик” 01/15/2020   17:29  |  Лента новостей
Экс-министр финансов Армении, бывший глава Комитета государственных доходов РА Гагик Хачатрян госпитализирован в медицинский центр “Астхик”.
Как сообщается его адвокатская группа, необходимость в оказании Гагику Хачатряну медицинской помощи возникла накануне.   Врачи констатировали, что ему необходимо пройти неотложные обследования, в том числе и кардиологическое, а также лечение. Сегодня утром Гагик Хачатрян был госпитализирован из уголовно-исправительного учреждения “Ереван-Кентрон”, и на данный момент он находится под наблюдением врачей медцентра “Астхик”.
Напомним, Гагик Хачатрян более 4 месяцев находится под стражей. Он обвиняется по делу о допущенном в ходе государственной деятельности в 2008-2014гг. предполагаемом злоупотреблении должностным положением и растрате. Его адвокаты считают арест Хачатряна незаконным.