ՃՈ պետի տեղակալ Արթուր Տոնոյանն ազատ է արձակվել կալանքից 12/17/2019   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ճանապարհային ոստիկանության ծառայության պետի՝ հաշվառման-քննական և տրանսպորտների միջոցների տեխնիկական փորձաքննության գծով տեղակալ Արթուր Տոնոյանը դեկտեմբերի 16-ին ազատ է արձակվել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը։ Նրա փոխանցմամբ՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանել է Առաջին ատյանի դատարանի՝ Տոնոյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու մասին որոշումը։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ այս պահին Արթուր Տոնոյանի նկատմամբ խափանման միջոց դեռ ընտրված չէ։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Արթուր Տոնոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 195-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով և 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված այն հանցավոր արարքների կատարման համար, որ նա, չարաշահելով պաշտոնեական լիազորությունները, համաձայնեցված գործողություններով սահմանափակել է ՀՀ ոստիկանությանը տրանսպորտային միջոցների հաշվառման համարանիշերի մատակարարման հնարավորություն ունեցող մասնավոր ընկերությունների միջև մրցակցությունը, կատարել նպատակաուղղված գործողություններ ընկերություններից մեկի մուտքը ՀՀ շուկա խոչընդոտելու ուղղությամբ` այդ կերպ ապահովելով երկրորդ ընկերության մենաշնորհային դիրքը ՀՀ շուկայում և նպաստելով վերջինիս կողմից սահմանված խտրական գները պահպանելուն, որի հետևանքով պետության օրինական շահերին պատճառվել է էական վնաս: 21.11.2019թ.-ին Արթուր Տոնոյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
17:46 04/12/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական գործեր՝ Տավուշի մարզի համայնքներում կատարված առերևույթ կոռուպցիոն չարաշահումների փաստերով
15:18 14/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱռերևույթ կոռուպցիոն չարաշահումներ «Հայանտառ» և «Դիլիջան ազգային պարկ» ՊՈԱԿ-ների անտառապահների կողմից
16:42 06/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՎարձակալության գործընթացում կոռուպցիոն չարաշահումներով «Հավաքական թիմերի մարզական կենտրոն»-ին 85.5մլն դրամի վնաս է պատճառվել
17:37 10/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները Գավառում խոշոր չափերի չարաշահումներ են արձանագրել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
12:31 08/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները Լոռու մարզում խոշոր չափերի չարաշահումներ են արձանագրել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
12:15 04/10/2019  |  Քրեական խրոնիկոն30մլն դրամի վնասի պատճառմամբ կոռուպցիոն չարաշահումներ Գյումրու աթլետիկայի մանկապատանեկան մարզադպրոցում. քրեական գործ է հարուցվել
10:08 02/10/2019  |  ՄամուլԱննախադեպ ու «օրիգինալ» չարաշահումներ՝ «Հայաստան» հիմնադրամում․ հանցագործության հատկանիշներ կան. «Ժողովուրդ»
10:20 28/09/2019  |  ՄամուլԱղմկոտ գործերը հրամցվում են «դոզաներով». Պատճառները մի քանիսն են. «Փաստ»
15:46 30/08/2019Ոստիկանները Կապանում խոշոր չափերի չարաշահումներ են արձանագրել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
19:24 29/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԼեւոն Սարգսյանի հովանավորությունը վայելող գործարար Վլադիսլավ Մանգասարյանը համաներմամբ ազատվեց պատժից, իսկ դատավորն առաջխաղացում ստացավ

Заместителя главы Дорожной полиции Армении Артура Тонояна освободили из-под стражи 12/17/2019   14:07  |  Лента новостей
Заместитель начальника Дорожной полиции Армении по линии учета и технической экспертизы транспортных средств Артур Тоноян 16 декабря был освобожден из-под ареста. Об этом “ФактИнфо” сообщила пресс-секретарь Специальной следственной службы Армении Марина Оганджанян.
Она проинформировала, что Апелляционный уголовный суд отменил решение суда первой инстанции об аресте Тонояна.
Как стало известно “ФактИнфо”, меру пресечения в отношении Тонояна пока не избрали.
Ранее сообщалось, что Артуру Тонояну предъявлены обвинения по признакам пункта 3 части 2 статьи 195 (“Противоправная антиконкурентная практика с использованием должностного положения”) и части 1 статьи 308 (“Злоупотребление должностными полномочиями) УК Армении.
По данным следствиям, он, злоупотребив своими должностными полномочиями, посредством согласованных действий ограничил конкуренцию между частными компаниями, поставляющими официальные дорожные номера Полиции Армении, совершил целенаправленные действия по воспрепятствованию выходу одной из компаний на рынок, тем самым обеспечив второй компании монопольную позицию на армянском рынке и поспособствовав сохранению установленных ею дискриминационных цен, тем самым, причинив законным интересам государства значительный ущерб.
21 ноября 2019 года в отношении Артура Тонояна была избрана мера  пресечения в виде заключения под стражу.